resim yükle

17 ilde yürütülen operasyonlarda 75 FETÖ şüphelisi yakalandı

17 ilde yürütülen operasyonlarda 75 FETÖ şüphelisi yakalandı
06.06.2024
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik ‘Kıskaç-19’ operasyonuna ilişkin ayrıntıları açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı ortak koordinesinde yürütülen operasyonlarda; Ankara, Bingöl, Bitlis, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya ve Uşak illerinde 72 FETÖ şüphelisi  yakalanarak adalete teslim edildi.

Şüphelilerin; Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları, Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve örgüt içerisinde sorumlu şahıslarla irtibatlı oldukları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olduğu tespit edildiği açıklandı.

Operasyonlar neticesinde çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirilirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya paylaşımda şu sözlere yer verdi:

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.