15 Temmuz Şehidinin İsmi Samsun’da Yaşayacak

Atakum Belediyesi tarafından yaptırılan kreşe şehit Demet Sezen’in adı verildi.

12.11.2016
58
A+
A-

Atakum Belediyesi tarafından yaptırılan kreşe şehit Demet Sezen’in adı verildi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminde Ankara’da Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Demet Sezen’in ismini belediye bünyesindeki kreşe verildi.
Atakum ilçesi Kurupelit Büyükoyumca Mahallesi’nde bulunan Atakum Belediyesi tarafından yaptırılan Kreşin açılışı yapıldı. Açılışta Şehit Polis Demet Sezen’in yakın akrabası Tuğba Birel de katıldı.

sehit-demet-sezen
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “15 Temmuz hadiseleri ciddi boyutlarda vatandaşımızı, devletimizi derinden sarsmıştır. Bu olaylarda ne yazık ki çok sayıda şehidimiz olmuştur. Bu şehitlerimizden bir tanesi Demet Sezen’dir. Ankara’da kendi vergilerimiz ile aldığımız savaş uçakları, helikopterler ne yazık ki kendi evlatlarımız olan Özel Harekat Dairesini bombaladı.

Üniformaya bürünmüş hainler bu Türk milletinin evlatlarını hedef aldılar. Dini alet ederek hainlik yapan bu şer güçler 40 yıldan beri bu ülkenin geleceğini karartmak için çalıştılar. Ne yazık ki bütün Türk halkı aldatıldık. Ancak 15 Temmuz’da bütün dünya, bütün insanlık bunların hain yüzünü bütün çıplaklığı ile görmüş oldu” diye konuştu. Açılış sonrası Başkan Taşçı, Şehit Polis Demet Sezen’in kuzeni Tuğba Birel’e ve minik öğrencilere hediyeler takdim etti. Daha sonra minikler de protokole çiçekler verdiler. Ardından Şehit Polis Demet Sezen Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin açılışı gerçekleştirildi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.