Yılmaz, TÜRSAB’ın konuğu oldu; Gordion bu kente ilaç gibi gelecek  

Yılmaz, TÜRSAB’ın konuğu oldu; Gordion bu kente ilaç gibi gelecek  
02.11.2023
A+
A-

Türkiye Kent Konseyler Birliği, Ankara Kent Konseyi (AKK), Ankara Ticaret Odası Bakan Vekili Başkanı Halil İbrahim Yılmaz TÜRSAB’ın sosyal medya kanalının canlı yayın konuğu oldu. Gordion Antik Kenti’nin Dünya Mirası Listesine girmesini değerlendiren Yılmaz “Gordion bu kente ilaç gibi gelecek.” dedi. 

featured

Yılmaz, TÜRSAB’ın konuğu oldu; Gordion bu kente ilaç gibi gelecek  

ANKARA – BHA

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Kültür Turizmi İhtisas Başkanı N. İlham Seyyale ve Özgür Ildır Öksüz’ün sunumuyla gerçekleştirilen programda konuşan Halil İbrahim Yılmaz değerlendirmelerde bulundu. 

Yılmaz Gordion Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girişine değinerek “Unesco dünya mirası listesinde olan eserler dünyadaki turizm çevrelerini buraya getirir.” dedi. 

tursab yayini 1

Gordion Antik Kenti’nin Dünya Mirası Listesine girmesindeki en büyük etkenlerin Polatlı Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve halkın antik kente sahip çıkması çabalarıyla olduğunu belirten Yılmaz, Gordion’u Ankara’da turizm canlanmasının anahtarı olarak gördüğünü belirtti. Yılmaz “Bu eser sadece kültür ekonomisini değil aynı zamanda değerlerimizin de tanınmasını ve kabul görmesini sağlar.” diye konuştu. 

tursab yayini gordion

“Mirasımıza gelecek yıllarda da sahip çıkmalıyız” 

 Ankara’daki diğer kültür ve tarih eserlerinin yeteri kadar değer görmediğini vurgulayan Halil İbrahim Yılmaz “Mirasımıza gelecek yıllarda da sahip çıkmalıyız.” diyerek Ankara turizminin daha da canlandırılması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 

 

Yılmaz, TÜRSAB’ın konuğu oldu; Gordion bu kente ilaç gibi gelecek  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber