Yılmaz: Türkiye’nin su gibi istikrara ihtiyacı var

Yılmaz: Türkiye’nin su gibi istikrara ihtiyacı var
12.06.2018
112
A+
A-

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye için şuan en önemli hedef noktasının istikrar ve ekonomi olduğunu belirterek, “Türkiye’nin su gibi istikrara ihtiyacı var. Bir yandan üreteceğiz, ülkemizi kalkındıracağız istikrarla büyüyeceğiz.” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim çalışmalarını Çarşamba  ve Ayvacık ilçelerinde sürdürdü.

24 Haziran seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Yusuf Ziya Yılmaz, sabah saatlerinde Çarşamba ilçesinde halkla kucaklaştı. Orta mahallede Çakmakcılar, Sofu Oğlu-Hüsnü Bey ve Bakırcılar çarşısı esnafını ziyaret eden Yılmaz, vatandaşlarla sohbet etti, tek tek ellerini sıktı. İlgiyle karşılanan Yılmaz, ziyarette kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

GÖNLÜMÜZ HEP BİRLİKTE

“Büyükşehir Belediyesi’nden ayrıldığınız için üzgünüz çok güzel hizmetleriniz oldu ama Ankara’da sizi görmek bizi gururlandıracak.” diyen vatandaşlara Yılmaz, “Samsun’a ülkemize hizmete siyasetin başka bir kulvarında devam edeceğiz. Önemli olan halkımıza vatanımıza en iyisini sunmak, hizmet etmek. Gönlümüz hep bir ” diyerek cevap verdi.

AYVACIK’DA HALKLA KUCAKLAŞTI

Yılmaz, öğleden sonra Ayvacık ilçesinde programlarına devam etti. Ziyaretler sırasında Ayvacık halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan milletvekili adayı Yılmaz’ın programında renkli görüntüler yaşandı. Çarşı pazar halkın içinde dolaşan Yılmaz, araçları durdurup hal hatır sordu, işyerlerinde oturup sohbetler gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARDAN YAKIN İLGİ ‘YUSUF DEDE’

Ziyaretlerde en renkli anlar ise çocuklarla yaşanan diyaloglarda oldu. ‘Yusuf Dede’ diye seslenen minikleri gören milletvekili adayı Yılmaz, onların yanına gitti sevdi karnelerini sordu, başlarını okşadı.

“Çocuklarımız hepimizin umudu. Onlara güçlü bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalıştık, çalışacağız.” diyerek ailelerine seslenen Yılmaz, “Yavrularımızın geleceğinden hepimiz sorumluyuz. Çok çalışmalıyız, onlara iyi bir gelecek bırakmalıyız. Çocuklarımız hepimizin teminatı, biz şuan ne kadar çok çalışır hizmet edersek onlar bu bayrağı daha ileri taşıyacak.” dedi.

TÜRKİYE’NİN SU GİBİ İSTİKRARA İHTİYACI VAR

Gündüz esnaf ziyaretlerini tamamlayan Yılmaz, iftarını Kazancılı mahallesinde vatandaşlarla birlikte yaptı. Burada halka hitap eden Yılmaz, “Türkiye’nin su gibi istikrara ihtiyacı var. Etrafımız ateş çemberi. Kandile harekat hızlandı. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz yıllardır ülkemize acılar yaşatan hainlerin tepelerine biniyor. Tüm bunlar ülkemizin güçlü olmasının bir sonucudur. Ülkemiz güzel günlere doğru koşuyor. Önümüzdeki dönem bizi daha güzel günler bekliyor.” diye konuştu.

EKONOMİ, SAVUNMA SANAYİ, İHRACAT İLK HEDEF

Ekonomi konusunda Türkiye’nin artık sağlam temellere sahip bir ülke olduğunu vurgulayan Yılmaz, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’nin ekonomik yükselişini daha hızlı ve güçlü bir şekilde sürdüreceğini söyledi.

Türkiye’nin artık büyük alt yapı, ulaşım, çevre, sağlık projelerini konuşan bir ülkeden olmaktan çıkıp, ekonomi, savunma sanayi, ihracatı konuşan bir ülke haline geleceğini dile getiren Yılmaz, “Artık bu alanlarda büyük projelerin çocuğu tamamlandı. Şimdi odak noktamız biraz daha ekonomik gelişmeler olacak. Savunma sanayi,  ihracata yöneleceğiz, üreteceğiz kazanacağız. Gücümüzün büyük bir bölümünü buraya harcayacağız. Çünkü buna mecburuz. Ülkemizin bekası, gelişimi için yaptıklarımıza daha fazlasını ekleyeceğiz. Bunun için ‘yola devam’ diyerek halkın karşısındayız.” şeklinde konuştu.

Ayvacık Çarşıköy mahallesinde teravih namazının kılınmasının ardından halkla sahur programıyla gün tamamlandı. Çarşamba ve Ayvacık programlarına Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe, İl Başkan Yardımcısı Erkan Malkoç ve teşkilat üyeleri katıldı.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber