Yıllardır Suları Yok Ama Fatura Ödüyorlar

Yıllardır Suları Yok Ama Fatura Ödüyorlar
17.08.2020
92
A+
A-

Samsun’un Bafra ilçesine bir mahallede oturan vatandaşlar musluklarından su akmadığı halde Büyükşehir Belediyesi SASKİ’ye her ay su faturası ödemek zorunda kalıyor. Mahalle sakinleri, evlerinde yıllardır içme suyu olmadığını ve suyu tankerlerle taşıdıklarını ileri sürdü.

Samsun’un Bafra ilçe merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik mahallesinde yaşanan olay Karadeniz fıkrasını aratmıyor. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yıllardır evlerinde içme suyu akmamasına rağmen, su abonesi yapıldıklarını ve her ay akmayan suya para ödedikleri söyledi.
Yaklaşık 500 kişinin yaşadığı Örencik Mahallesi’nde yaşanan su sorunu yıllardır giderilemedi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(SASKİ) ise mahalledeki evlere su sayaçlarını bağladı.

Vatandaşlar yıllardır evlerinden ve mahallelerinde bulunan çeşmelerden akacak suyu beklerken, abone yapılmaları ve her ay kullanmadıkları içme suyu için fatura ödemeleri karşısında şaşkına döndü. Vatandaşlar mahallede bulunan çeşmelerden de su akmadığını söyledi. Yıllardır musluklarından su akmayan Örencik mahallesi sakinleri, su ihtiyaçlarını ise tankerlerle karşıladıklarını belirtti.

TANKERLERLE SU TAŞIYORLAR
Tankerlerle taşınan temiz suyu yine evlerin çatılarına yerleştirilen su tanklarına boşalttıklarını ifade eden vatandaşlar, şöyle konuştu:” Uzun yıllardır içme suyumuz yok. Bir çok kez yetkililerden yardım istedik. Ama bizim su sorunumuzu çözmediler. Köyümüz mahalle statüsüne dönünce su sayaçları bağlandı. Ama su gelmedi. Her ay akmayan suya fatura ödüyoruz. İhtiyacımız olan suyu ya tankerlerle su kaynaklarından alıyoruz” diye konuştu.

Mahallede yaşayan vatandaşlar, yıllardır evlerinde içme suyu akmamasına rağmen, su abonesi yapıldıklarını ve her ay akmayan suya para ödedikleri söyledi.

Yıllardır musluklarından su akmayan Örencik mahallesi sakinleri, su ihtiyaçlarını ise tankerlerle karşıladıklarını belirtti.

(Sözcü)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber