Yıldız: Binlerce öğrencinin olduğu okullarda temizlik için personel yok

Yıldız: Binlerce öğrencinin olduğu okullarda temizlik için personel yok
27.10.2021
107
A+
A-

Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Hamdi Yıldız, basın ile bir araya geldiği toplantıda okulların yüz yüze eğitime geçmesi sonrası yaşanan sıkıntıları anlattı.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, yüz yüze eğitime geçiş sonrası okulların hijjen ve temizlik konusunda ciddi personel sorunları ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Samsun basını ile bir toplantı gerçekleştiren Yıldız, bazı okullarda hizmetli personel yokluğu nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerin sınıflarda montlarıyla oturmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Yeni hizmet binalarını basına tanıtan Yıldız, pandemi döneminde okullarda temizlik malzemesi sıkıntısı olmadığını tespit ettk,llerin, ifade ederken okullardaki en büyük sorunun yardımcı personel olmayışının olduğunu söyledi. Yıldız, 1.500 kişilik bir okulun bir yardımcı personelinin bulunduğunu bu görevlinin hangi işi yapabileceğini söyleyerek okullarda temizlik ve hijyen konusunda acil olarak yardımcı personel sorununun giderilmesi gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber