Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma insan kaçakçılığı iddialarına açıklama yaptı

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma insan kaçakçılığı iddialarına açıklama yaptı
22.11.2021
95
A+
A-

Samsun’da Yakakent Belediyesi’nde yurt dışına giden 68 kişiden 63’ü geri dönmedi. 4 kişi Türkiye’ye dönerken 1 kişi yakalandığı ülkeden sınır dışı edildiği için geri geldi. Bakanlık belediye başkanı ile yardımcısına soruşturma başlatılmıştı. Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Hüseyin Kıyma yaptığı açıklamada; “Kamuoyuna 2020 yılında aralarında CHP’li belediyelerin de yer aldığı farklı partilerden belediyelere, Uluslararası Çevre ve Kültür Etkinliklerine katılma yönünde sunulan projelerden olmak üzere, belediyemize de bu amaçla başvuruda bulunulmuştur.

Söz konusu başvuru, mevzuata uygunluğu nedeniyle Belediye Meclis gündemine alınmış, meclisimizde bulunan AK Parti, İyi Parti ve CHP’li meclis üyelerinin tamamının oyu (oybirliği) ile projeye katılım yönünde kararı alınmıştır.

Projede yer alan herkesin adli sicil kayıtları, projeye katılımdan önce belediyemizce ilgililerden alınmıştır. Ancak kişilerin geri dönüş yapmamaları ve usulsüz işlemlerinin tespiti nedeniyle, hemen pasaportlarının iptali için ilgili nüfus vatandaşlık müdürlüğüne yazı yazılmış ve gerekli iptal sağlanmıştır. İlgili makamlara bilgilendirmeler yapılmıştır.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Baş Müfettişliği tarafından Belediyemizde gerekli incelemeler yapılmış ve ilgili kişiler nezdinde Bakanlık onayı ile adli soruşturma başlatılmıştır. Sürecin mağdurlarından biri olduğum hususunun, soruşturma ve ilerleyen süreçlerde ortaya çıkacağı kanaatindeyim.

Hal böyle iken CHP Samsun İl Başkanı, CHP’li SBB Grup Başkan vekili Atilla Tekcan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın yargıya intikal etmiş bir konu hakkında sonucunu beklemek varken, Yakakent İlçemizin AK Partili Belediye döneminde kavuştuğu hizmet ve kazanımlarını gölgeleme çabaları beyhudedir. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Yakakent İlçemize 7/24 belediye hizmetlerimizin yanında, dönemimizde İlçemize kazandırdığımız;
• Kanalizasyon ve ileri biyolojik arıtma tesisi
• Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi
• Yarı kapalı pazaryeri
• 50 Yataklı Alaçam – Yakakent Devlet Hastanesi
• İlçemizin doğalgaza kavuşması
• Yeni hükümet konağı
• 1.Sınıf atık ayrıştırma merkezinin yapılması
• Çam Gölü Mesire Alanının onarım ve düzenlemesi
• Bisiklet yolu
• Millet Bahçesi yapılması
• Su değirmenlerinin yeniden hayat bulması…
Gibi birçok yatırım ve hizmetlerden dolayı Yakakentli hemşehrilerimizin, AK Partimize ve Belediyemize güven ve desteği artarak devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla sunulur” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber