resim yükle

Vali Dağlı’dan Esnafa Çağrı: Misafirperverliğimizi Gösterelim

Vali Dağlı’dan Esnafa Çağrı: Misafirperverliğimizi Gösterelim
22.08.2022
49
A+
A-

Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, 12 Ağustos 2022 tarihinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Lokantacılar Odası, Fırıncılar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Servis İşletmecileri Odası başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından Samsun genelindeki 40 bin esnafa mesaj göndererek, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’un ev sahipliğinde düzenlenecek dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest Karadeniz için Samsun’a gelecek misafirleri en kaliteli hizmetle en iyi şekilde ağırlacaklarına inandığını dile getirdi.

Vali Dağlı mesajında; “Değerli Esnafımız,

30 Ağustos-04 Eylül tarihleri arasında Samsun olarak dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest Karadeniz’e ev sahipliği yapıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Şehrimize getireceği hareketlilikle esnafımıza da büyük bir katkı sağlayacak festival süresince ortaya koyacağımız güzel ev sahipliği ve kaliteli hizmetin, misafirlerimizin ileride ilimizi yeniden ziyaret etmeleri noktasında önemli bir kazanım olacağına ve bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Vali Dağlı konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ayrıca, dört mevsim turizm avantajları ile Karadeniz Bölgesi’nin dünyaya açılan kapısı olan Samsun’un, eşsiz doğası, zengin tarihi ve kültürel varlıklarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ettiğini ve Teknofest’in de Samsun’un marka değerinin ne denli yüksek olduğunun bir kez daha kanıtlandığı önemli bir etkinlik olacağını belirtti.

Misafirlerin beklentilerini göz önünde bulunduran ülke ve şehirlerin turizm konusunda pozitif anlamda ayrıştığını açıklayan Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “En kaliteli ve en modern olanaklar sağlansa dahi insan faktörü bir şehrin tanıtımı açısından belki de en önemli başlık olarak dikkat çekiyor. Bizler gittiğimiz yerlerde ne bekliyorsak daha fazlasını misafirlerimize yansıtmalıyız. Tüm vatandaşlarımız ve esnaflarımızın birer gönüllü turizm elçisi gibi hareket etmeleri orta ve uzun vadede şehrimizde turizmin daha da gelişmesine katkı sağlayacaktır. Misafirlerimizin ihtiyaçlarını gözeten yaklaşımımızı Teknofest Karadeniz sürecinden sonra da sürdürmemiz bizler için çok önemli bir kazanım olacaktır.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber