Türk Standartları Enstitüsü Ekibinden Rektör Ünal’a Ziyaret

Türk Standartları Enstitüsü Ekibinden Rektör Ünal’a Ziyaret
31.12.2021
39
A+
A-

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ekibinden Karadeniz Bölge Müdürü Erol Kaygı, Baştetkitçi Mustafa Aydın, Tetkitçi Emel Özcan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a ziyarette bulundu. 

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede; TSE ekibi, Üniversite’de kalite yönetim sistemi belgelendirmesi amacıyla yapılan TS EN 9001:2015 ve TS EN 10002:2014 Dış Tetkiki için Rektör Ünal’a bilgilendirmede bulundular. 

“Marka değeri yüksek olan bir üniversite inşa etmek istiyoruz”

Rektör Ünal ise konuklarına ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek 46 yıllık mazisiyle Türkiye’nin köklü üniversitelerinden olan OMÜ’nün kalite yönetimi çalışmalarını belgelendirdiklerini söyledi. Üniversite’nin YÖKAK tarafından verilen Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ne sahip olduğuna dikkat çeken Rektör Ünal, “Kaliteyi, OMÜ’lü için yaşam tarzına çevirmeyi stratejik hedef olarak benimsedik. Göreve başladığımız günden itibaren ekip hâlinde gerekli yapısal dönüşümü büyük oranda gerçekleştirdik. Gereksinim duyulan adımları başta eğitim, Ar-Ge ve akreditasyon süreçleri olmak üzere olağanüstü bir enerji ve irade ile gerçekleştirdik. Bu motivasyonla daha kaliteli, dolayısıyla marka değeri yüksek olan bir üniversite inşa etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı’nın eşlik ettiği ziyaret; hediye takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu. 

TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında üniversitemiz akademik ve idari birimlerinde 1-3 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İç Tetkik faaliyetleri ile ilgili Rektör Yardımcısı/Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Fehmi YAZICI başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Üniversitemizin farklı birimlerin 37 akademik ve idari personelden oluşan İç Tetkik ekibi ile gerçekleştirilen toplantıda iç tetkik programı, soru listelerindeki yenilikler ve iç tetkik usulü ele alındı. Rektör Yardımcısı/Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Fehmi YAZICI, üniversitemizin Kalite Güvence Sistemi ve ilgili süreçleri için İç Tetkik’in önemini belirterek İç Tetkik ekibinin görevinin birimler için ne ifade etmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Soru-cevap ve fikir alışverişi ile toplantı tamamlandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.