Tosuncuğun eşi ifade verdi

Tosuncuğun eşi ifade verdi
22.07.2019
161
A+
A-

Türkiye’nin gündeminde “Tosuncuk” nitelemesiyle olarak oturan Çiftlik Bank vurgununun bir numaralı ismi Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın, 48 sanıklı davada talimatla verdiği ifade ortaya çıktı.

Binlerce kişiyi kar vaadiyle dolandırıp milyonlarca lirayla firar eden Mehmet Aydın’ın da bulunduğu 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında, Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde talimatla alınan ve yargılamanın yapıldığı Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen ifadesi ortaya çıktı.

Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, davanın tutuksuz sanığı Aydın, şirketin sahibi Mehmet Aydın’ın eşi olduğunu, şirket ile herhangi bir ilgisinin olmadığını belirterek, “Şirkette pay sahibi değilim. Şirketin yöneticisi değilim. Haksız kazanç sağlamadım” dedi.

“YAZILIM ŞİRKETİ OLARAK BİLİYORDUM”
“Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “malvarlığı değerlerini aklamak” suçlarından 17 yıla kadar hapsi istenen ve soruşturma aşamasında yaklaşık 2 buçuk ay cezaevinde kalan Sıla Aydın, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

MEHMET AYDIN’IN EŞİ OLDUĞUM İÇİN HAKKIMDA DAVA AÇILMIŞTIR’
Sistemi bir yazılım şirketi olarak bildiğini öne süren Aydın, “İnsanların para yatırdığı ve bir şekilde kazanç sağladıklarını biliyordum.

Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum. Diğer sanıkların ise sadece ismen biliyorum. Belirttiğim gibi şirketin bir suç örgütü olduğunu bilmediğim gibi kesinlikle bir kazanç sağlamış değilim. Herhangi bir hissem de yoktur” dedi.

“İKİ KEZ YURTDIŞINA GİTTİM”
Şirket hakkında bilgisinin de olmadığını söyleyen Aydın, “Sadece Mehmet Aydın’ın eşi olmam nedeniyle hakkımda iddianame düzenlenmiştir. Ben kesinlikle yurt dışına para çıkarmadım” dedi ve yurt dışında eşiyle lüks görüntülerine ilişkin açıklamalarda da bulundu.

“Mayıs 2017 ve Ağustos 2017’de Arjantin ve Uruguay’da 15 gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye’ye dönmedi.

EV ALMAK İÇİN BİRİKTİRDİĞİMİZ PARAYA TEDBİR KONDU’
Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye, hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım” diyerek suçsuz olduğunu söyledi.

Suçsuz olduğunu söyleyen Aydın beraatine karar verilmesini istedi.

17 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE YARGILANIYOR
Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 14 Mart 2018 tarihinde tutuklanmış, 2.5 ay tutuklu kaldıktan sonra 31 Mayıs 2018 tarihinde tahliye edilmişti.

Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede Sıla Aydın’ın, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak”, “Mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarmak” suçlarından 7 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.