resim yükle

TİMBİR’den MYK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN’a Ziyaret

TİMBİR’den MYK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN’a Ziyaret
11.05.2024
A+
A-

TİMBİR’den MYK Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN’a Ziyaret

BHA

TİMBİR Genel Başkanımız Dr. Süleyman BASA ve Genel Başkan Yardımcıları Cengiz AKSAN ile Sn. Fatih TÜTEN MYK’yı ziyaret etti. ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında medya, iletişim ve yayıncılık sektöründe sınav ve belgelendirme faaliyetlerine yönelik Kurumlarımız arası işbirlikleri değerlendirildi.

Basa ” Öncelikle kabulleri ve ilgileri için Sn Başkan ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ederiz. MYK özellikle son yıllarda ülkemizde  çağa uygun mesleklerin oluşumu ve belgelendirilmesi vermiş olduğu destekler sektörler açısından çok önemlidir. Kurum Başkanımız ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın olurları ile kurulan TİMBİR Türkiyede İnternet Haberciliğinin en güçlü sesidir. Ana amacımız sektörün soranlarını daha güçlü şekilde dile getirmekdir.. Sektörde vasatın altında liyakatlileri ayırabilmek için özellikle internet editörlüğü konusunda bir belgelendirmeye ihtiyaç duyulduğunu.

İnternet yasası ile birlikte İnternet Haber siteleri çalışmalarının gazeteci olarak tanındığını, basın ilan kurumu nezdinde resmi ilan alması ve bu kapsamda bazı koşullar getirildiği sektörün bu koşulları sağlarken özellikle belgeli editörlere ihtiyacı olduğu hususunda bilgi arz edilmiştir. Özellikle İnternet Editörlüğü konusunda belgelendirme çalışmalarını yapabileceğimiz bilgisi verişlmiştir.

MYK  Başkanı Prof.Dr Mustafa Necmettin İLHAN’ “Sektörlerin meslek konusunda ihtiyaçlarının karşılanması için her zaman kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmaya hazır olduklarını. TİMBİR olarak birlikte çalışarak sektörün ihtiyaçların karşılanması için her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber