Terme Belediyesi Ücretsiz Karpuz Dağıttı

Terme Belediyesi Ücretsiz Karpuz Dağıttı
19.08.2022
59
A+
A-

Terme Belediyesi, rekolte yüksekliği nedeniyle talep fazlası oluşturan karpuzları tarladan alarak, vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

Terme Belediyesi üreticilere desteğini sürdürüyor. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç rekolte yüksekliği nedeniyle talep fazlası oluşturan karpuzları satın alarak biryandan üreticiye destek olurken, bir yandan vatandaşların sofralarına ücretsiz karpuz ulaştırdı.

HEM ÜRETİCİMİZ HEM DE VATANDAŞ KAZANDI

Verdikleri destekle hem üreticinin hem de vatandaşların kazandığını ifade eden Başkan Kılıç, “Başlattığımız uygulama ile üreticimiz emeğinin karşılığını almış oldu. Vatandaşlarımız da mevsiminde lezzetli ve güzel karpuza ücretsiz ulaşmış oldu. Bafralı üreticilerimizden aldığımız yaklaşık 50 ton karpuzu esnafımıza, hemşehrilerimize ve ilçemize fındık toplamak için ülkenin dört bir yanından gelen mevsimlik tarım işçisi kardeşlerimize ücretsiz dağıttık. Güzel bir dayanışma örneği sergilenen bu uygulama ile aynı zamanda, ürünlerin tarlada kalmasını önleyerek ülke ekonomimize katkı da sağladık. Üreticilerimizin emekleri heba olmadı. Terme Belediyesi olarak, her zaman çiftçilerimizin üreticilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterme fırsatı bulduk.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.