Terme Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oldu

Terme Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oldu
01.01.2024
A+
A-

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın çalışmaları hem çevreye, hem de ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Terme Belediyesi’nin yürüttüğü Sıfır Atık ve geri dönüşüm çalışmalarını “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasında gösterdi.

‘Çevre ve Doğa Dostu’ bir belediyecilik anlayışıyla hareket ederek önemli yatırımlara imza atan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından hayata geçirilen sıfır atık projeleri, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasında yeraldı ve Türkiye’ye örnek gösterildi.

HEM ÇEVREYE HEM DE EKONOMİYE BÜYÜK KATKI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan ve her geçen gün büyüyerek devam eden ‘Sıfır Atık’ projelerine büyük önem veren Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, gerçekleştirdiği geri dönüşüm çalışmalarıyla hem çevreye, hem de ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

Daha önce Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca başlatılan Sıfır Atık Projesi uygulaması kapsamında ‘Sıfır Atık Belgesi’ni alan Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, birinci sınıf atık getirme merkezinde ilçedeki öğretmen ve öğrencilere verdiği çevre ve sıfır atık eğitimleriyle örnek bir çalışmaya da imza atıyor.

AMACIMIZ DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında daha önce açılışını yaptığımız ‘Birinci Sınıf Atık Getirme Merkezi’ ile atıkların geri dönüşümünü sağlayarak, hem doğamızı koruduk, hem de ekonomiye katkı sağladık. Katı Atık Getirme Merkezimiz kendine özgü konsepti bir ilk oldu. İlçemizdeki tüm okulları ve çocuklarımızı Atık Merkezimizdeki parkımızda ağırlıyor; sıfır atık ve geri dönüşümün önemini yerinde göstererek, çevre bilinci aşılıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında belirlenen kriterleri yerine getirerek ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandık. Yaptığımız tüm çalışmalar geleceğe daha temiz bir Terme ve dünya bırakmak için. Bu kapsamda bakanlığımız belediyemizi “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasında gösterdi, bu da bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber