Terme Belediyesi Rüşvetçi Daire Başkanı Hakkında Açıklama Yaptı!

Terme Belediyesi Rüşvetçi Daire Başkanı Hakkında Açıklama Yaptı!
30.12.2020
124
A+
A-

Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç, rüşvet aldığı iddiası ile tutuklanan Samsun Büyükşehir belediyesi Mali İşler Daire Başkanı B. K.’nın Terme belediyesi ile ilişkilendirilmesi ile alakalı açıklama yaptı.

Başkan Ali Kılıç’ın göreve geldikten sonra 15 Nisan 2019 tarihinde Bahattin K.’nın Belediye Başkan Yardımcılığından hem de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alınarak Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne verildiğini ve daha sonra Bahattin K.’nın Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne geçmek istediğini beyan etmesi ile talebin olumlu karşılanarak belediye ile olan ilişiğinin kesildiğini açıkladı.

Terme Belediyesi tarafından konuya ilişkin şu açıklama yapıldı.

KAMUOYUNA DUYURU
Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K’nın tutuklanmasının ardından bazı basın-yayın organlarında Terme Belediyesi hedef gösterilerek haber yapılan asılsız iddialar üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Söz konusu daire başkanı kurumumuzda 2014-2019 yılları arasında Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapmış. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin hemen öncesi 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelen Belediye Başkanımız Sayın Ali Kılıç tarafından 15 Nisan 2019 tarihinde haberlerde adı geçen Mali İşler Müdürü B.K, hem Belediye Başkan Yardımcılığından hem de Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alınarak, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirilmiştir. Bu görevlendirmenin ardından izine ayrılan söz konusu müdür, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne geçmek istediğini beyan etmiş, bu isteği olumlu karşılanmış ve belediyemizle ilişiği kesilmiştir.

Ayrıca; basın organlarında 2014 yılında ödemesi gerçekleştirilen işçi ikramiyeleri ile ilgili iddia edilen zimmet- senet iddiaları ile ilgili kurumumuza ulaştırılmış herhangi bir bilgi, belge veya beyan bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Şenol Kul dobra dobra konuştu! – Tıkla Oku!

Şenol Kul dobra dobra konuştu!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber