Temel Karamollaoğlu: Asgari ücrette hedef 8 bin 85 lira olmalı

Temel Karamollaoğlu: Asgari ücrette hedef 8 bin 85 lira olmalı
02.12.2020
135
A+
A-

Asgari ücret için düşüncelerini dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Yoksulluk sınırı tam 8 bin 85 lira. O zaman hedef, yoksulluk sınırı olmalıdır” dedi.

4 Aralık’ta Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısını yapacağını anlatan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu asgari ücretin, 2 bin 482 lira olan açlık sınırının altında olduğunu belirten Karamollaoğlu, konuyla ilgili beklentisini şöyle aktardı: Yoksulluk sınırı tam 8 bin 85 lira. Çalışan bir insan hangi işte çalışırsa çalışsın kendi geçimini rahatlıkla sağlayabilmeli. O zaman hedef, yoksulluk sınırı olmalıdır. Biz bunu söylediğimiz zaman bazılarının belki kan tepesine fırlıyor, ‘8 bin 85 lirayı kim, nasıl ödeyecek?’ Doğru, bir anda bu gerçekleşmeyebilir ama hedefin bu olması elzem. O zaman hükümet ’10, 15 ya da 20 sene sonra biz asgari ücreti yoksulluk sınırına getireceğiz’ diye bir hedef koymalı. Böyle bir hedef olmadan asgari ücreti belirlemek çalışana zulümdür.” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber