TBMM’de kabul edildi! Binlerce mahkuma tahliye yolu

TBMM’de kabul edildi! Binlerce mahkuma tahliye yolu
24.10.2020
146
A+
A-

Edinilen bilgiye göre cezaevi izinlerinin yeniden uzatılması teklifinin mecliste kabul edildiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de konuşan AK Partili Naci Bostancı, 30 Kasım ‘da bitecek coronavirüs izinin yeniden uzatılmasının gündemde olduğunu söyledi.

30 KASIM ‘DA BİTECEKTİ
Koronavirüs pandemisinin başlaması sonrası cezaevlerindeki mahkumlar için alınan önlemler kapsamında mahkumlara izin verildi. Açık cezaevinde kalan 63 bin mahkuıma izin verildi ve mahkumlar pandemiyi evlerinde geçirdi.

Naci Bostancı yaptığı açıklamada, pandemi tehlikesinin devam etmesi nedeniyle Sağlık Bakanlığı ‘nın bir öneri sunduğu bu öneri ile izinlerin yeniden uzatılmasının gündemde olduğunu söyledi.

İZİN 4 DEFA UZATILABİLECEK
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ‘na gelen teklif torba teklife eklendi ve önerge ile corona izni uzatma sayısı 3 ‘ten 7 ‘ye çıkarıldı. Buna göre ikişer aydan olmak üzere artık corona izni 4 defa uzatılabilecek.

TEMMUZ ‘A KADAR
Pandemi izni toplamda 8 ay daha uzatılabilecek. Son uzatma tarihi ise 31 Temmuz ‘a kadar olabilecek. 30 Kasım ‘daki uzatma ile 31 Ocak tarihine kadar izinler uzatılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber