Taşçı: Atakum, çocuk dostu bir kent

Taşçı: Atakum, çocuk dostu bir kent

Atakum ilçesinin çocuk dostu bir kent olması yolunda önemli hizmetlere imza attıklarını kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, en çok çocukların kenti. 4,5 yılda 65 kapsamlı ve güvenli çocuk parkını çocuklarımızın kullanımına sunduk” dedi.

Atakum Belediyesi olarak, çocuklar için de daha yaşanılabilir bir Atakum sunabilmek için çalıştıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, hayata geçirdikleri çocuk parklarının sadece oyun alanlarından oluşmadığını söyledi. Ebeveynlerin de vakit geçirebileceği alanlar, spor aletleri ve meyve fidanlarıyla, parkları daha da kapsamlı hale getirdiklerini kaydeden Başkan Taşçı, ilçedeki parkların önemli amaçlara hizmet ettiğini açıkladı.

Atakum’un gelişimini her alanda desteklediklerini kaydeden Başkan Taşçı, ilçede yaşayan çocukları geleceğin teminatı olarak gördüklerini ve bu bilinçten hareketle onlara yönelik projelere öncelik verdiklerini kaydetti. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’u genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, bebeğiyle, her yaştan sakinine hizmet veren bir belediyecilikle yönetiyoruz. İlçemizin 7’den 70’e her kesimin rahatlıkla kullanabileceği modern tesislerle buluştururken, çocuklarımızın güvenle enerji sarf edebileceği, sağlıklı ve donanımlı 65 çocuk parkını Atakumluların hizmetine sunduk. Daha önceden var olan fakat sağlıklı bulmadığımız 20 parkı tamamen yenileyerek ilçemize yakışır bir hale getirdik. Bunların dışında 45 çocuk parkını ise tamamen sıfırdan yaparak ilçemize kazandırdık. Çocuk dostu bir kent haline getirdiğimiz ilçemizde, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımız için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Atakum’daki çocuk parklarının, yetişkinlerin de vakit geçirebileceği donanımlara sahip olduğunu belirten Başkan Taşçı, “İlçemize kazandırdığımız parklarda çocuklar için oyun alanlarının yanı sıra, yetişkinlerin de kullanabileceği spor aletleri, banklar ve yeşil alanlar bulunuyor. Çocuklarını bu parklara getiren ailelerde burada çocuklarını takip ederken, kendilerine ayrılan alanlarda spor yaparak vakit geçirebiliyor. Ayrıca bu yıl başlattığımız uygulama ile ilçemizdeki çocuk parklarına meyve fidanları dikmeye başladık. Çocuklarımız bizim çocukluğumuzda olduğu gibi, dalından meyve kopararak yiyebilecekler. Atakum’daki parklar, değerlerimizin unutulmaması adına da önemli bir görev üstlenmiş durumda. Bu anlamda çocuklarımızın oyunlar oynadığı parklar, milletimiz için canından vazgeçmiş kahraman şehitlerimizin, organlarıyla başkalarına hayat veren organ bağışçılarının ve toplumun her kesimi tarafından saygı ve kabul gören değerlerimizin isimlerini yaşatıyor” şeklinde konuştu.

Atakum Kent Konseyinden anlamlı etkinlik
Atakum Kent Konseyi ile Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa ‘Değerlerimizi Değerlilerimize Tanıtıyoruz’ etkinliğinin 2019’da gerçekleştirilen son konferansı, Atakum Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bekir Şişman tarafından sunulan “Ali Fuad Başgil ve Gençlerle Başbaşa” konulu konferans, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Şube Müdürü Kenan Arslan, Atakum Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü Kurtuluş Çelik ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Konferansta Ali Fuad Başgil’in yaşam öyküsü, mücadelesi, fikirleri ve eserleri tanıtıldı. Başgil’in gençlere yönelik yaptığı tavsiyelerden örneklerin verildiği konferansta, irade eğitiminin önemine dikkat çekildi.

Atakum Kent Konseyi Kültür ve Eğitim Çalışma Grubunun, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle gerçekleştirildiği etkinliğin önemini ifade eden Atakum Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Bekir Şişman, “Değerlerimizi Değerlilerimize Tanıtıyoruz Etkinliği çerçevesinde, Atakum’da bulunan on iki lisede, ikişer konferans olmak üzere toplamda yirmi dört konferans düzenledik. İki haftadır gerçekleştirdiğimiz konferanslarda Hoca Ahmet Yesevî’yi Anlamak, Ali Fuad Başgil ve Gençlerle Başbaşa, Dilimiz Kimliğimizdir, Çalışma Hayatı ve İş Ahlakı, Gençlik ve Kültürel Mirasımız gibi konular işlenmektedir. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir ve bu türden etkinlikleri diğer STK’lardan, eğitimcilerden, üniversiteden ve ilgili kuruluşlardan da görmek istiyoruz. Bu tür çalışmalar hiç şüphesiz yeni neslin kendi değerleriyle barışmasına ve bu değerleri içselleştirmesine katkı sunacaktır. Bu anlamda en büyük destekçimiz olan Atakum Belediyesine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Konferansın sonunda Atakum Belediyesi tarafından bastırılan “Gençlerle Başbaşa” kitabından konferansa katılan öğrencilere birer adet hediye edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.