resim yükle

Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir’e Yeni Zelanda liyakat nişanı

Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir’e Yeni Zelanda liyakat nişanı
11.05.2024
A+
A-

Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir’e Yeni Zelanda liyakat nişanı

BİROL GÜNGÖRDÜ / ÇANAKKALE -BHA

Türkiye – Yeni Zelanda ilişkilerine katkılarından ötürü Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir 2024 yılı Yeni Zelanda Liyakat Nişanı Onursal Üyeliği ile ödüllendirildi.

10052024 2 0001

Yeni Zelanda Başbakanlığı ve Kabine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Yeni Zelanda ve İngiliz Milletler Topluluğu Savaş Mezarlarının bulunduğu Tarihi Alan’ın korunmasında ve Yeni Zelanda için ulusal öneme sahip Tarihi Alan’nda her yıl düzenlenen Anzak Günü anma törenlerinin güvenli şekilde gerçekleşmesine sağladığı katkılardan dolayı Türk hükümetinin sorumlu üst düzey yetkilisi olan İsmail Kaşdemir’in Yeni Zelanda Liyakat Nişanı Onursal Üyeliği’ne layık görüldüğü belirtilmiştir” denildi.

10052024 2 0002

31 Aralık 2023 yılında ilan edilen listede, tek Türk isim olarak İsmail Kaşdemir yer almıştı.

Başkan Kaşdemir’de konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ; “Devletimi ve Milletimi temsilen, şahsıma lâyık görülen Yeni Zelanda Devleti Liyakat Nişanı ve Onursal Üyeliği, bugün Auckland şehrinde yapılan törenle ve devlet başkanı Sn. Dame Cindy Kiro tarafından bizzat takdim edildi. Ülkem ve Milletim adına gururluyum ve onurluyum. İki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğini daha da geliştirmek için, daha çok çalışacağız. Tarihi Alanı dünyanın en çok bilinen ve ziyaret edilen açık hava müzesi yapana kadar, arkadaşlarımla birlikte gayretimiz daha da artacak. Dünyanın öbür ucundan, Yeni Zelanda’dan selam ve hürmet ederim” dedi.

10052024 2 0003 10052024 2 0004

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber