Şenol Kul dobra dobra konuştu!

Şenol Kul dobra dobra konuştu!
29.12.2020
165
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde rüşvetten tutuklanan daire başkanının, Terme Belediyesi’nde AK Partili eski Başkanı olan Kul konuştu: “Ben hem Başkan Demir’i hem de Başkan Kılıç’ı uyardım”

Samsun’da yaklaşık bir haftadır kamuoyunun gündeminde olan ve inanılmaz bir şekilde ‘Başkanların adeta kapışırcasına’ Büyükşehir Belediyesi’ne kadar üst göreve taşıdığı ‘rüşvet iddiasıyla cezaevinde olan daire başkanını’ Terme Belediyesi’ne alan eski Başkan Şenol Kul, sessizliğini bozdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Demir’in ve kendinden sonra Terme’de Başkanlığa seçilen AK Partili Ali Kılıç’ın, bu kişinin ‘sıkıntılı işlerinden haberleri olduğunu, bizzat kendisinin bilgilendirdiğini’ ileri süren Şenol Kul, kendisiyle ilgili ‘Başkan Demir’e söylememiş’ iddialarının doğru olmadığını söyledi. Kul, Başkan Demir ile Başkan Kılıç’ı nasıl haberdar ettiğini detaylarıyla anlattı.

BAŞKAN KILIÇ’A GİDİP SORUŞTURMA AÇ DEDİM
Kul, “O kişi bende çalışırken, işçilerin ikramiye alacakları vardı. Ben işçilerle konuştum ve hepsi 2-3-5 bin lira belediyeye kendi alacaklarının faizlerinden bağış yaptı. Paramız oldukça ödeme yapıyorduk, işçiden yapılan o bağış kesintiler de belediyenin kasasına giriyordu. O işi takip eden de ‘şimdi ki tutuklu kişiydi’. Seçimde yeniden aday yapılmadım ve Ali Kılıç Başkan oldu. Görev değişikliği sürecini fırsat bilip parayı zimmetine geçirmiş. Belediye içinde birinin ihbarıyla iş ortaya çıktı. Ben de duyunca, Başkan Ali Kılıç’ın bizzat yanına giderek, o para ile ilgili soruşturma açmasını önerdim ve sonra sıkıntı olur, devletin parası dedim. Yani ben bir vatandaş ve eski başkan olarak bilgilendirdim, görevimi yaptım” dedi.

DEMİR GÜVENMİYOR MUSUN DEDİ, EVET ÖYLE DEDİM
Rüşvetten tutuklanan daire başkanının Büyükşehir Belediyesi’ne geçiş sürecini de anlatan Şenol Kul, şöyle devam etti: Daha önce de bu söz konusu kişi bana gelip, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, seçilince beni isteyebilir, oğlu arkadaşım demişti’. Başkan Demir, bana seçimden bir süre sonra bu kişiyi almak istediğini söyleyince, ben kefil değilim, sıkıntıları var dedim, anlattım. Ben Başkan Demir’e diğer eski başkan yardımcımı önerdim. Ama o bu kişiyi sordu. Ben önermeyince tekrar bana sordu, “Yani güvenmiyor musun” diye. Ben de güvenmiyorum evet” dedim. Eğer şimdi beni uyarmadı diyorlarsa, ben Kur’an’a el basarım, onlar da basar mı?”.

BEN OLSAM O KİŞİYE SORUŞTURMA AÇARDIM
Eski AK Partili Başkan Kul’un ‘görevimi yaptım, her ikisini de bilgilendirdim’ açıklamasını yapmak zorunda kaldığını belirterek, “Kaç gündür insanlar beni de arayıp soruyor. Bu kişinin Büyükşehir’e niye gitmesine izin verdiniz, neden Başkan Kılıç’ı uyarmadınız diye. Ben üzerime düşeni yaptım, bilgilendirdim. Bunu onlar da biliyorlar. Benim zamanımda o paraları zimmetine geçirseydi ben direk soruşturma açardım” dedi.

Eski başkan konuştu gözler onlarda
Başkan Kul’un bu açıklamasından sonra gözler ‘kamuoyunda konuşulan bu konular hakkında’ halen açıklama yapmayan Başkan Mustafa Demir ve Ali Kılıç’a döndü. Ayrıca işçi alacaklarından doğan paranın ise akıbeti konusu da tekrar gündeme geldi.

(Hedefhalk)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber