Samsunspor İŞKUR’dan Menajer Arıyor

Samsunspor İŞKUR’dan Menajer Arıyor
30.07.2016
70
A+
A-

Samsunspor Kulübü, sportif menajer, basın danışmanı ve sekreter alımı için İŞKUR’a müracaat etti.

Başkan yardımcısı Araboğlu: “İŞKUR’un bünyesinde her türlü meslekten iş arayan elemanlar var. Mühendis de var, mimar da. Bunun yanında sportif menajer neden olmasın”
PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, menajer, basın danışmanı ve sekreter alımı için İŞKUR’a müracaat etti.

Samsunspor Kulübü Başkan Yardımcısı Rüştü Araboğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İŞKUR’a çeşitli mesleklere mensup insanların iş bulmak için başvurduğunu, kendilerinin de bu amaçla sportif menajer, basın danışmanı ve sekreter alımı için geçen hafta bu kuruma müracaat ettiklerini söyledi.

Araboğlu, İŞKUR’un iş ve işçi bulma kurumu olduğunu belirterek, “Devletin resmi kurumudur. Buraya çeşitli mesleklere mensup insanlar iş bulmak için müracaat eder. İşletmeler de kendi hesabına uygun elemanı bulmak için başvurur. Biz de bunu yaptık. İŞKUR’un bünyesinde her türlü meslekten iş arayan elemanlar var. Mühendis de var, mimar da. Bunun yanında sportif menajer neden olmasın. Hata bunun neresinde. Bu neden Samsunspor’u kötü hale düşürüyor, ben bunu anlamış değilim.” ifadelerini kullandı.

İŞKUR’da kalifiye elemanlar bulunduğunu ifade eden Araboğlu, şöyle devam etti:

“Bu, son derece medeni bir işlemdir. Devletin bir kurumuna başvuruyorsun, ‘benim istediğim vasıfta elemanlar şunlar’ diyorsun, ‘buna uygun elemanınız varsa gönderin görüşme yapalım’ diyoruz. Bir haftadır menajer, basın danışmanı ve sekreter adayı 17 kişi ile görüştüm. Hepsi vasıflı çocuklar. Yetişmiş eleman bulmak için doğru yerlere müracaat etmenin nesi yanlış. Çünkü yetiştirmek için eleman aramak istemiyoruz, yetişmiş eleman almak istiyorum.”

Alacakları bulunan yabancı oyuncularla anlaşılıyor

Araboğlu, Samsunspor’un geçmişten gelen futbolcu borçlarının ciddi manada yaptırımlara neden olabilecek aşamaya geldiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Bunların içerisinde eski futbolcumuz Valdomiro Duarte de Macedo dosyası, 29 Temmuz Cuma günü son tarihi olan ve puan silme aşamasına gelmiş bir dava idi. Kulübümüzün ceza almaması için avukatımız tarafından oyuncunun avukatı ile görüşmeler yapılıp kendilerine bir anlaşma sunuldu. Bu da kabul gördü. Tamamen karşılıklı iyi niyet ve anlayış çerçevesindeki bu anlaşma taahhüt ettiğimiz tarihte ilk ödemesi yapıldığında geçerli olacaktır. Aynı durumdaki diğer oyuncularımızın yasal temsilcileri ile görüşmelerimiz olumlu yönde devam etmektedir.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.