Samsun’daki yüzde 10’luk rüşvet iddiaları

Samsun’daki yüzde 10’luk rüşvet iddiaları
30.12.2020
110
A+
A-

Samsun’da bir internet sitesinde Er Meydanı programında konuşan Gazeteci Mehmet Yazıcı gündeme düşen rüşvet olayını konu alarak trafik nasıl işliyor diyerek rüşvet trafiğini anlattı.

Para trafiğini Terme Belediyesi’nde de yapıldığını iddia ederek rüşvet sistemini örnek vererek anlatırken, Olay şöyle dönüyor, Muhasebe müdürü yani Daire Başkanı B.K. Belediyeden örneğin 300 bin alacağım var, ödemeleri iki üç bin, 5 bin alıyor ufak ufak. Ödememek için mazeret üretiyor işi yokuşa sürüyor ve ödemeler gecikiyor. Siz iş yapmışsınız, hakediş almışsınız çalışanın işçinin maaşını vereceksiniz belediyeden alamayınca da veremiyorsunuz bunu. Bu sırada araya bir aracı giriyor. Belediyeden paranızı alırız ama bize yüzde 10 verirseniz alabiliriz diyor. Kabul ediyorsanız Muhasebe size yüzde 10’unu ödüyor. O parayı alıp direk daire başkanına yatırıyorsunuz ertesi günde sizin kalan yüzde 90’lık kısım yatırılıyor.Para büyük ise bu metod uygulanıyor.

Daire Başkanının imza attığı ve ileriye dönük tamamı tekrar gözden geçirilmeli. Bu durumda da alınan paranın nerden olduğu ortaya çıkar. Bunun içinde müfettiş gerekiyor. Ama öyle bir talep edildi mi bilemiyoruz.” diyerek para akışının bu şekilde olduğunu anlattı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber