Samsun’da yaşlı ve engelli vatandaşlara evde bakım ve temizlik hizmeti

Samsun’da yaşlı ve engelli vatandaşlara evde bakım ve temizlik hizmeti
13.01.2022
50
A+
A-

Samsun ili genelinde vatandaşların sorunlarını çözme ve taleplerini cevapsız bırakmama amacıyla faaliyetlerine devam eden Samsun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın çalışmalarının yanı sıra Samsun’da dezavantajlı kişi ve gruplara yönelik SODAM projeleri ile birlikte yürütülmesi planlanan ADEM projesi ve VEFA projesi ile ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantı, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının, sosyal devlet anlayışı kapsamında yoksullukla mücadele edilmesi ve temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun vatandaşların objektiflik ölçütlerine bağlı kalarak sosyal yardımlarla desteklenmesi amacıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Samsun Valisi Zülkif Dağlı, özellikle kış aylarında, yardıma ihtiyacı olmakla birlikte çeşitli nedenlerle yardım başvurusu yapamamış vatandaşlara da ulaşılması ve gerçek ihtiyaç sahibi olan hiçbir vatandaşın mağdur edilmemesini istedi.

İl ve ilçelerimizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile Samsun’da kimsesizlerin kimsesi olmaya ve ihtiyaç sahibi olup da devletimizin şefkat elini uzatmadığı hiçbir vatandaşı bırakmamaya yönelik çalışmaları titizlikle sürdürmeye devam edeceklerini ifade eden Vali Dağlı, Vakıf çalışmalarında ihtiyaç sahibi öğrencilerin desteklenmesini önemsediklerini ve bu konuda herkesten hassasiyet beklediğini söyledi.

Dezavantajlı vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde özellikle kadınlara yönelik yürütülen projelerle devlet-millet kaynaşmasını sağlayarak, kadınların psiko-sosyal ve sosyo-kültürel yönden gelişimleri ile toplumsal entegrasyonlarını sağlama çalışmalarını önemsediklerini dile getiren Dağlı, “İlimizde ihtiyaç duyulan her ilçede bu projelerin uygulanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Valilik olarak ilçelerimizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına öncülük ve rehberlik yapıyoruz ve bütün ilçelerimiz bu konudaki proje çalışmalarını yürütüyor. Ayrıca ilçe Vakıflarımız tarafından hazırlanıp Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımıza sunulan VEFA projeleri ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine temizlik ve bakım hizmetlerini sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber