Samsun’da Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde yolculara ücretsiz internet

Samsun’da Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde yolculara ücretsiz internet
22.02.2023
56
A+
A-

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde yolculara ücretsiz internet hizmeti vermeye başladı. Daire başkanlığı, başta meydan ve parklar olmak üzere diğer tüm sosyal alanlardaki çalışmalarını ise sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılan çalışma ile herkesin ücretsiz olarak internete erişebileceğini söyledi.

YOLCULAR BİLGİYE DAHA HIZLI ULAŞACAK

Vatandaşların bilgiye daha hızlı ve kolay ulaşabilmesi amacıyla internet erişimi kolaylığı için çalışmalar yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi, düğmeye bastı. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde internet erişim noktaları oluşturdu. 

İNTERNETTE ZAMAN GEÇİRİYORLAR

İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde ücretsiz Wi-Fi hizmeti vermeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ile ilçeler arası seyahat eden vatandaşlar ile şoför esnafını sevindirdi. Araçlarının hareket etmesini beklerken ücretsiz olan internete erişimi elde eden yolcular ve esnaflar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e teşekkür etti. 

420 DAKİKALIK KULLANIM İMKANI

Ücretsiz erişim hizmetinden faydalanan yolcular, cep telefonlarının mobil erişim ağlarında otomatik olarak gözüken ‘SBB Wi-Fi’ bağlantısına telefon numarasını yazıyor. Ardından mesaj olarak gelen onay kodunu açılan pencereye ekleyerek bağlantı işlemini gerçekleştiriyor. Her kullanıcıya kesintisiz 420 dakikalık kullanım imkanı sunulan internete ise isteyen herkes girebiliyor.

İLÇELERDEN GELEN VATANDAŞLAR İÇİN ÜCRETSİZ ERİŞİM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nin hizmete girmesiyle ilçelerden gelen vatandaşların ulaşım çilesinin sona erdiğini belirterek “Hergün yüzlerce vatandaşımız İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ne geliyor. Geliş – gidişlerde burada zaman geçiriyorlar. Yaptığımız çalışma ile birlikte vatandaşlarımız İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde bulundukları süre içerisinde ücretsiz olarak internete erişebilecekler. Vatandaşlarımızın her alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ücretsiz internet erişimi ile başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu alandaki ihtiyacını karşılamış olacağız” diye konuştu. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.