Samsun’da o projeye 57 bin 533 başvuru

Samsun’da o projeye 57 bin 533 başvuru
09.03.2021
188
A+
A-

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Açık Kapı Projesi’ kapsamında yapılan 57 bin 553 başvurunun yüzde 99,83’ün sonuçlandırıldığını belirtti.

Samsun Valiliği tarafından yapılan duyuruda, “Bakanlığımızca Valilik ve Kaymakamlıklara yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek, sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, vatandaşlarımızın sorunlarına koordineli bir şekilde etkin çözüm bulunması amacıyla Açık Kapı birimleri hayata geçirilmiştir.

Açık Kapı Projesi kapsamında Valiliğimizde 01.02.2018 tarihinde Açık Kapı Birimi oluşturulmuş olup, yeterli sayıda görevlendirilen Açık Kapı personeli gerekli eğitimleri aldıktan sonra vatandaşlarımızın müracaat ve taleplerini almaya başlamıştır.

Açık Kapı Şube Müdürlüğü Valiliğimiz girişinde 1 banko ve 1 görüşme odasıyla hizmet vermektedir. Vatandaşlarımız Açık Kapıya başvurularını bizzat Açık Kapı Biriminde veya elektronik ortamda https://açıkkapı.gov.tr internet adresinden yapabilmektedirler.

Açık Kapı Birimine doğrudan veya elektronik ortamda yapılan tüm başvurular sistem üzerinden direkt ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönlendirilir ve yönlendirme işleminden sonra açık kapı sistemine kayıt edilen cep telefonlarına vatandaşlarımızın taleplerinin iletildiğine dair bilgi mesajı gider. Yapılan müracaatların neticesi veya durumu ile ilgili en geç 7 iş günü içerisinde vatandaşlarımız yine cep telefonlarına gönderilen mesaj ile bilgilendirilir.

Valiliğimiz Açık Kapı Şube Müdürlüğümüze ve Atakum, Bafra, Canik, Çarşamba, İlkadım, Tekkeköy, Terme ve Vezirköprü Açık Kapı İlçe Şefliklerimize faaliyete geçtiği tarihten 08.03.2021 tarihine kadar toplam 57.553 başvuru yapılmış, yapılan başvuruların %99,83 neticelendirilmiştir denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.