Samsun’da o okulda iki öğrenci bir öğretmen virüse yakalandı

Samsun’da o okulda iki öğrenci bir öğretmen virüse yakalandı
14.10.2020
545
A+
A-

Samsun’da o okulda iki öğrenci ve bir öğretmene Korona Virüs bulaştı, 240 kişi karantinaya alındı. Samsun’da ortaokulda Korona Virüs paniği..

Samsun’da Milli Eğitime bağlı bir orta okulda iki öğrenci ve bir öğretmende Korona Virüs çıktı. Korona Virüs’e yakalanan iki öğrenci ve bir öğretmen tedavi altına alındı.

Samsun’da Korona Virüs salgın sürecinde yeniden başlayan yüz yüze eğitim sonrası bir ortaokulda iki öğrenci ve bir öğretmen Covid-19’a yakalandı.

Samsun’un İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulu’nda 2 öğrenci ve 1 öğretmende korona virüs çıkmasının ardından okulda eğitim gören 240 öğrencinin tedbir olarak evlerinde karantinaya alındığı öğrenildi.

Samsun’da yüzyüze eğitimin kapsamlı olarak başlamasının ardından okullarda ilk korona virüs vaka haberi geldi. İlkadım ilçesinde yer alan Baruthane Ortaokulu’nda 2 öğrenci ile 1 öğretmende korona virüs çıktı. Testleri pozitif çıkan öğrencilerin evlerinde, öğretmenin ise hastenede tedavi altına alındığı öğrenildi.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ
Hedef Halk Gazetesinden Zekiriya Fırat’ın haberine göre okulda yüzyüze eğitimden uzaktan eğitime geçildi. İçerisinde öğrenci, öğretmen ve velilerin bulunduğu 240 kişi, evlerinde karantinaya alındı. Okul Müdürü Süleyman Çiftli, iki öğrencinin ve bir öğretmenin korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından uzaktan eğitime geçildiğini, faaliyetlerin durdurulduğunu açıkladı. Çiftli, “Öğretmenimiz hastanede durumu iyi. Öğrencilerimizinde durumu iyi “açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber