Samsun’da MHP İlçe Yönetimi Görevden Alındı

Samsun’da MHP İlçe Yönetimi Görevden Alındı
29.08.2016
136
A+
A-

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde MHP İlçe Teşkilatı’nın, Genel Merkezin kararıyla feshedildiği bildirildi.

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Hasan Budak, parti binası önünde ilçe yönetim kurulu üyeleri ile düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkanları’nın “Parti içinde arınma, ayıklanma başlatacağız” demesinin ardından kendilerini görevden aldıklarını söyledi.

Arınma mevsiminin bazıları için hazan, ülkücüler için ise bahar olacağını ifade eden Budak, şöyle konuştu:

“Bizler bugüne kadar kimsenin adamı olmadık, sadece ve sadece davamızın adamı olduk. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamalar ve parti içi uygulamalarıyla ülkücü vicdanlarda derin yaralar açılıyor. ‘MHP ayıklanma ve arınma mevsimine giriyor’ demesi ve ilçe teşkilatlarını bile hiçbir gerekçe olmadan görevden alması, Allah korusun MHP’nin çöküşü demektir. Ayıklanma gerekiyorsa bu uygulama Genel Merkez yöneticilerinden başlamalıdır. 20 yıldır Türk milletinin ve devletinin bütün sorunları ve çözüm yolları Sayın Genel Başkan’ımız tarafından tespit edilmesine rağmen halkımıza izah edilemiyor. Genel merkez yöneticileri, meramlarını anlatmakta, izah etmekte başarısızlar. Çünkü halkını tanımayanlar anlatmak istediklerini asla anlatamazlar. O halde halkı tanımak için her mevsim halkın arasında olmalısınız. Ülkücü ve milliyetçi tabana layık olamayan, kutlu davamızın sorumluluk ve ülkülerini yürütemeyen, kurultay, istişare gibi gelenek ve kültürümüzden kopmamıza sebep olanlardan kim varsa MHP acilen ayıklanmalı ve arınmalıdır.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber