Samsun’da günlerdir yoldan akan lağıma vatandaşlar isyan ettiler

Samsun’da günlerdir yoldan akan lağıma vatandaşlar isyan ettiler
28.06.2020
79
A+
A-

Samsun Gıda Organize Sanayisinde kanalizasyonun bakımsızlık nedeniyle pis su ve lağımı yola akıtması yolları yürünemez hale getirirken çevrede pis koku oluşturdu. Esnaf ve çevreden geçen vatandaşla duruma isyan etti. Samsun Büyükşehir belediyesi’ne defalarca bildirilmesine rağmen kanalizasyonun çevreye mikrop ve tehlike saçmaya devam ettiği görüldü.

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ LAĞIM SUYU (ATIK SU) SORUNUNU ÇÖZMEDİ!
Samsun’da kanalizasyon probleminin çözülmesi için Samsun Büyükşehir belediyesi yetkililerine haber verdiğini söyleyen vatandaşlar, atık su kanallarınıdan pis su ve lağım dışarı yola akmakta olduğunu günledir, Samsun Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin sorunu gidermediğini ifade eden vatandaşlar yoldan akan lağım suyunu video çekerek sosyal medyadan paylaşarak Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin sorumsuzca davranmasına isyan ettiler.

LAĞIM PİSLİĞİ YANI BAŞINDA GIDA İMALATI!
Vatandaşlar, “Yollar leş gibi kokuyor derken, tuvaletlerin atık suları, kanalizasyondan taşması vatandaşları isyan noktasına getirdi. Yoldaki atık su şebekesi tamamen tıkalı ve kırık olduğu görülürken çevrede esnaflık yapan vatandaşlar koku ve mikrop içerisinde sağlıklarının risk altında olduğunu ifade ettiler. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin su faturalarında atık su adı altında ücret alındığını ifade eden vatandaşlar paraya gelince iste hizmete gelince kimseyi bulamamak sorunun çözüme kavuşmadığını görmek üzücü durum olduğunu ifade ettiler. Lağım pisliği ve kokuya rağmen bölgede imalat yapan gıda firmalarının üretime devam etmesi dikkatlerden kaçmadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.