Samsun’da Bin 295 Kamu Çalışanı Açığa Alındı 14 Kişinin Memuriyetine Son Verildi

Samsun’da Bin 295 Kamu Çalışanı Açığa Alındı 14 Kişinin Memuriyetine Son Verildi
05.08.2016
453
A+
A-
FETÖ’nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, Samsun’da bin 295 kamu çalışanı açığa alındı, 14 kişinin memuriyetine de son verildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde de çeşitli akademik unvana sahip 11 öğretim elemanı daha görevden uzaklaştırıldı, 6 öğrenci hakkında disiplin soruşturması başlatıldı,

Samsun’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, bin 295 kamu çalışanının açığa alındığı, 14 kişinin de memuriyetine son verildiği bildirildi.

Valilik’ten yapılan yazılı açıklamada, darbe girişiminin ardından görevden uzaklaştırılan kamu çalışanları hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, “Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, 5 Ağustos itibarıyla ilimizde çeşitli kamu kurumlarında bin 201 kişi görevden uzaklaştırıldı. 10 kişi gözaltına alınırken, 67 kişi tutuklandı. 14 kişi memuriyetten çıkarıldı, 3 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.” ifadesine yer verildi.

– OMÜ’de öğretim elamanları açığa alındı

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) çeşitli akademik unvana sahip 11 öğretim elemanı daha açığa alındı.

OMÜ Genel Sekreteri Selahattin Özyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soruşturma çerçevesinde üniversitede ilk etapta çeşitli akademik unvana sahip 41 öğretim elemanı ile 4 idari personelin görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Yürütülen araştırma, inceleme ve soruşturma kapsamında, 11 öğretim elamanın daha açığa alındığını vurgulayan Özyurt, FETÖ ile irtibatı belirlenen 6 öğrenci için de disiplin soruşturması başlatıldığını kaydetti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.