Samsun Protokolünden Regaip Kandili mesajları

Samsun Protokolünden Regaip Kandili mesajları
07.03.2019
55
A+
A-

7 Mart Regaip kandili olması nedeniyle Samsun protokolü kandil mesajı yayınladılar.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan: “Kandil geceleri; rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, toplumu oluşturan bireylerin birbirinden güç aldığı, cömertliğin, diğergamlığın, paylaşmanın, yardımlaşmanın, merhamet duygusunun doruğa çıktığı kıymetli ve müstesna zaman dilimleridir.

Rahmet, mağfiret ve bereketi bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaip Kandili’ne milletçe bir kez daha ulaşmanın huzur ve mutluluğu içindeyiz. Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç ayları ve bu mübarek geceyi en iyi şekilde değerlendirerek birbirimize kenetlenmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz.

Dünya mazlumlarının güvenli sığınağı, yeryüzünde insanlık ve adaletin yegâne savunucusu ve temsilcisi olan ülkemizin ve ilerlememizin önüne çıkarılan tüm engelleri aşarak tarihi sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirebilmek için bugün birlik ve beraberlik içinde olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Regaip gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevla’mdan üç ayların ve bu mübarek gecenin bereket ikliminin insanlığın hidayetine, barış ve huzuruna vesile olmasını, tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabb’imden niyaz ediyorum.”

Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Şen: “Yüce Allah’ın insanlara rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Recep, Şaban ve Ramazan aylarının taçlanacağı Regaib Kandili’ne bir kez daha ulaşmış olmanın huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kalplerimizin manevi doyuma ulaştığı mübarek üç aylar, dünya işlerinin ağırlığından bunalan ruhlarımızı dinlendirmek, Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli fırsatlardır. Bu sebeple, mübarek üç aylar boyunca kulluk şuuru içerisinde hareket ederek, içerisinde barındırdığı önemli gecelerin feyz ve bereketinden en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Bu anlamda değerlendirmemiz gereken önemli gecelerden birisi de bu gece idrak edeceğimiz, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandili’dir. Bu geceyi, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

Aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm Samsunlu vatandaşlarımızın Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.