Samsun MHP İl Başkanlığı’nda kavga çıktı

Samsun MHP İl Başkanlığı’nda kavga çıktı
20.01.2019
55
A+
A-

Samsun’da AK Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanması sonrası MHP Samsun İl Başkanlığında ittifak kavgası çıktı. İddiaya göre Necattin Demirtaş ve partililer MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile tartıştı.

Samsun’da Cumhur İttifakı kapsamında İlkadım, Salıpazarı, Çarşamba ilçelerinden aday gösterilmemesi nedeni ile MHP Samsun İl Başkanlığına giden MHP’liler İl Başkanı Abdullah Karapıçak ile tartıştı.

Haber Gazetesinde yer alan habere göre başlarında MHP’den İlkadım aday adayı olan Necattin Demirtaş ile birlikte MHP Samsun İl Binasına giden partililer burada tepkilerin dile getirdi.

MHP Samsun İl Başkanlığında eleştirilerin sertleşmesi üzerine MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak olaya müdahil oldu ve tanınmış bir partili ile Karapıçak arasında sert tartışma yaşandı. Partililer daha sonra il binasından ayrıldılar.

Haber Gazetesinde yer alan haberde olayla ilgili şu bilgiler verildi.

ERHAN USTA’NIN LİDERLİĞİNDE TOPLANIYORLAR İDDİASI
Geçen hafta partisinden kesin olarak ihraç edilen Erhan Usta’yı büyükşehir belediye başkan adayı göstermek için yoğun çalışmalar yürüten İyi Parti genel merkez ve Samsun yöneticileri aynın zamanda Necattin Demirtaş ve Kavak Belediyesi eski başkanı Şerif Ün ile temasa geçtiler. Her iki eski başkanın da Erhan Usta ile birlikte İyi Parti’ye geçmesinin birkaç gün içinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

Öte yandan Ayvacık ilçesinin eski belediye başkanı ve MHP Çarşamba belediyesi başkan aday adayı Erkan Avcı’nın da İyi Parti’den aday olabileceği konuşuluyor. Adı geçenlerden birisi de Salıpazarı’nın önde gelen ülkücülerinde Refaittin Karaca.

YÖNETİMDE ANLAŞMAZLIK
Abdullah Karabacak yönetimin kuruluş aşamasında üç dört ayrı gruptan oluştuğu ve bunun ayrılmalara yol açabileceği öne sürülüyor. 50 kişilik yönetim kurulunun oluşmasında Taner Tekin ve Necattin Demirtaş’ın etkileri olduğu ve yönetimde de ayrılmalar olabileceği bildiriliyor. Bu arada Necatten Demirtaş’ın mutlaka seçime girmeyi planladığı ve “Bağımsız mı, İYİ Parti mi?” şeklinde bir karar aşamasında olduğu, “Seçimin ekonomik yükünü kaldırmakta zorlanacakları” düşüncesiyle İYİ Parti’den seçime girmeye daha sıcak bakıldığı öğrenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.