Samsun İYİ Parti’de Erhan Usta İddiaları

Samsun İYİ Parti’de Erhan Usta İddiaları
10.01.2019
63
A+
A-

31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere kısa bir süre kalması ile birlikte partilerde çalışmalar hızla sürdürülüyor. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından Samsun’da İYİ Parti’nin adayı olacağı iddia edildi.

Habertürk’ün haberine göre 31 Mart tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte CHP ile İYİ Parti arasında kurulan ittifakta Samsun’da CHP’nin İYİ Parti adayını desteklemesi karar verilmişti. CHP’nin Atakum ve İlkadım ilçesi adaylarını kendi partisinden çıkartmak istemesi ve İYİ Parti’nin bu duruma yaklaşmaması ile birlikte müzakerenin ötelenmesi kararlaştırıldı.

İYİ PARTİ’DE ERHAN USTA SESLERİ
CHP ile İYİ Parti’nin Samsun adayları konusunda anlaşamamasının bir nedeni de MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın disiplin kuruluna sevk edildi. Partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edilen ve kesin ihraç gözüyle bakılan Erhan Usta’nın ihraç edilmesi durumunda İYİ Parti cephesine geçme ihtimaline karşı Samsun adaylarının bekletilmesi kararlaştırıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.