SAMGİAD Üyeleri iş yemeğinde buluştu

SAMGİAD Üyeleri iş yemeğinde buluştu
18.12.2021
40
A+
A-

Samsun Genç İş İnsanları Derneği (SAMGİAD) üyeleri dönem sonu iş yemeğinde biraraya geldi.

SAMGİAD Aralık ayı iş yemeği toplantısı TÜGİK Yönetim Kurulu üyesi Savaş Gömeç, KARGİF Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, SAMGİAD Başkanı Onur Öztekin ve dernek üyelerinin katılımıyla Samsun Yelken Kulüp’te gerçekleşti. Üyeler arası fikir alışverişinin ön planda tutulduğu yemekte, yönetim kuruluna yapılan çalışmalar nedeniyle üyeler tarafından teşekkür edildi

BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ

SAMGİAD Başkanı Onur Öztekin, yemekte yaptığı konuşmada, ”2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle dünya genelinde büyük bir ekonomik kriz yaşamaya başladı. Pandemi ile tüm dünyada arz sıkıntıları yaşanmış, enerji başta olmak üzere tüm emtialarda büyük artışlar gerçekleşti. Enflasyon oranlarında, gelişmiş ülkelerde dahi artışlar yaşandı. Pandemi öncesi düşük olan faiz oranları artarken, ilave olarak paramız döviz karşısında değer kaybetti. Pandemi yaralarını sarmaya başlarken, piyasalarda oluşan dengesiz fiyatlar nedeniyle iş insanlarında umutsuzluk hakim olmaya başlamış, ‘Bugün satarsam, yarın yerine koyamam’ endişesi ile ticaretlerimiz yavaşladı. Bizler genç iş insanları olarak yöneticilerimizden, kurumlarımızın bağımsızlığına yönelik hukuki düzenlemeleri yaparak, adil, şeffaf ve liyakat esasına dayalı, daha güçlü ve daha öngörülebilir ekonomi politikaları hayata geçirmesini diliyor ve umut ediyoruz. Panik ve tedirginlik havasının dağıtılması, dövizdeki dalgalanmanın önüne geçecek yatırıma ve üretime teşvik edecek hamlelerin hızla harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda istikrar ve güven ortamının hızla yeniden sağlanabileceğine inancımız tamdır. Bu ülke hepimizin, hep birlikte çalışmak birbirimize destek olmak zorundayız. Geleceğimiz için, çocuklarımız için, ülkemiz için her zaman söylediğimiz üzere yılmadan çalışmaya, koşmaya, üretmeye, istihdama katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

8 OCAK’TA GENEL KURUL

”Göreve geldikten sonra söz verdiğimiz projeleri hayata geçirmenin gururunu yaşarken, bir yandan da pandemi şartlarının bize engel olduğu projelerimizi gerçekleştirememiş olmanın burukluğu içindeyiz” diyen Başkan Öztekin, ”2 yıllık görev süremizin sonuna geldik. Genel kurulumuzu 8 Ocak tarihinde yapacağız. Pandemi nedeniyle yüzde 100 performansla çalışamadık. Yaşanan kısıtlamalar nedeniyle yönetim kurulu toplantılarını bile yapamadık. İki yıllık dönemimiz biterken, sizlerden helallik istiyor, genel kurulda yönetim fırsatı vermenizi ve yarım kalan projeleri tamamlamak adına fırsat tanımanızı istiyoruz” diye konuştu.

YENİ ÜYELERE KATILIM BELGESİ

Konuşmanın ardından derneğe yeni katılan Anıl Kol, Erhan Çankaya, Cengizhan Tayıncı, Seda Kaplan, İbrahim Tolga Özön ve Burhan Kırmacı’ya Başkanımız Onur Öztekin tarafından katılım belgeleri verildi.

ÜYELERDEN YÖNETİME TEŞEKKÜR

Yemek yapılan fikir alışverişi ile sona ererken, üyeler tarafından yapılan faaliyetler nedeniyle yönetim kuruluna teşekkür edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.