Sadece bir aylık fark 200 lira

Sadece bir aylık fark 200 lira
06.03.2022
94
A+
A-

Akaryakıt fiyatlarına gün aşırı gelmeye başlayan zamlarla birlikte milyonlarca insan sosyal medya hesaplarından akaryakıt fişlerini paylaşmaya başladı. Geçtiğimiz ay 563 liraya doldurulan bir deponun bu ay 759 liraya dolmaya başlaması gelinen son noktayı gözler önüne seriyor.

Akaryakıt fiyatları, artan döviz kuruyla birlikte son 1 yılda fiyatı iki katından fazla artmıştı. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı, Batı ülkelerinden peş peşe gelen yaptırımlar da akaryakıt fiyatlarını da olumsuz yönde etkilemeye devam etti.

Pazartesi günü için yeni bir artış beklenen akaryakıt fiyatlarında, son 3 gün içinde art arda benzin ve motorin fiyatlarına zam geldi. Böylece akaryakıt fiyatları, rekor seviyelere ulaştı.

FARK 200 LİRA

Geçtiğimiz ay ortalama 40 litre olan bir aracın deposunun dolması için ayrılan bütçe ile bu ay bir aracın deposunu doldurmak için ayrılan bütçe arasındaki farkta ciddi bir artış yaşandı. Dizel bir aracın 40 litrelik deposu, 5 Şubat 2022’de 536 lira 29 kuruşa doldurulurken, 5 Mart 2022 tarihinde aynı depo 759 liraya doldurulmaya başlandı. Aradaki motorin fiyat farkı, 200 lirayı buldu.

(Ensonhaber)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber