Saadet Partisi İl Başkanı Armutçu’dan ittifak açıklaması

Saadet Partisi İl Başkanı Armutçu’dan ittifak açıklaması
21.12.2018
133
A+
A-

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yaklaşan yerel seçimler öncesi içinde bulunacakları ittifakı açıkladı. Yapacakları ittifakı ‘’Vicdan İttifakı’’ olarak açıklayan Armutçu, ‘’Biz tespihi dağıtmanın değil kopan taneleri birleştirmenin derdine olacağız.’’dedi.

Bütün zorluklara rağmen mecliste yeni bir dönemin başladığını belirten Temel Armutçu, “Bugün yeni bir gün. Lakin hayatımızda değişenlerin ve gidenlerin geri dönmediği, eski halini özlemediği hatalarından pişmanlık duymadığı bir gün.  Ayrılışların artık acı vermediği hakaretlerin ise maneviyatların üzerinde değer gördüğü hüzün verdiği bir gün. Yine de ihtirasların inançları yok saydığı bir günde acaba diyorum. Her söylediğimizin doğru yönü gösterdiği, yanlışlarımızın üzerlerini başkasının hata ve yanlışlarıyla örtmediğimiz. Her söylenene politik bir cevap yerine altını doldurup acaba diyebileceğimiz bir gün yaşayabilecek miyiz? Dini dili ırkı ideolojisi her ne olursa olsun yeni adil bir dünya için ayrılıkları bir tarafa bırakıp doğrularımız etrafında cem olup birbirimizi kucaklayıp sımsıkı sarılabilecek miyiz? Turuncu,  mavi, sarı, kırmızı ve 2 aslan parçası ile bir azıcıkta yeşillendiği yeni mecliste; en büyük dilim ile en küçük diliminin vatan olgusu ile beraber hareket edebileceği sanki yeni bir dönemi yaşıyoruz, aslında milletin meclisinde yeşillerin kıvılcımı ile kırmızıların dahi turuncuları bastıracak derecede toplumun inanç ve hürriyetleri noktasında sözler sarf etmesi gerçekten çöküşten yükselişe yeniden büyük Türkiye’nin ilk adımları gibi bir heyecana da gark etmiyor değil bizleri.”diye söyledi.

AYA YOL YAPSANIZ NE YAZAR GÖNÜLLERE YOL YAPMADIKTAN SONRA

Bir ülkede kışı nasıl atlatacağını düşünüyorsanız; o ülkenin iyi yönetilmediğinin altını çizen Armutçu, ”Demokrasilerde siyaset birbirimize düşmanlığın bir aracı değil aksine topluma hizmet etmenin yöntemidir. Hiç bir İktidar, kendisine muhalefeti düşman gösterip, kendinden öncekileri kötüleyerek yol yaptık sizde kullanıyorsunuz diye övünemez. Aya yol yapsanız ne yazar gönüllere yol yapmadıktan sonra. Her zulmün her yanlışın her kabahatin unutturulduğu; doğruların ise yanlışlarla (recm) edildiği yeni bir seçim serüvenine daha girdik. Asgari ücretlinin açlık sınırında insani yaşantıdan baypas edildiği memur ve işçinin yoksulluk sınırını sadece hayal edebildiği köylünün ve üreticilerin zor bela ürettiği mamulü değerinde satabilme mücadelesine saygı göstermek yerine ihanet ve terörist yakıştırmasına layık görüldüğü bir dönemden geçiyoruz. Ekonominin yanlış uygulamalarla çökertildiği yanlışları yapanlara soru dahi sorulamadığı 100’er günlük programlarla cehenneme dönen ekonomiyi dil ve söylemlerle tozpembe rüyalara devşirmeye çalışıldığı seçim sonrası ise acı bir tablo ile uyanacağımız seçim sürecini ülke insanı olarak hep beraber yaşıyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bir ülkede kışı nasıl atlatacağınızı kara, kara düşünüyorsanız, o ülkenin iyi yönetilmediğini söyleyen Armutçu, ‘’Eğer bir ülkede çocuğunuzun geleceğinden endişe ediyorsanız o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede Mahkemeye işiniz düştüğünde hakkınızı alacağından emin değilseniz o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede gençlerimiz KPSS den 100 puan alsalar bile torpil bulamadan işe giremiyorsa o ülke iyi yönetilmiyor demektir. Eğer bir ülkede kadınlarımız yolda yürürken başlarına bir şey gelmeyeceğinden emin değilse o ülke iyi yönetilmiyor demektir.’’şeklinde konuştu.

Ülkenin bir vicdan ittifakına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Armutçu şunları kaydetti;

“Gerçekten kimsenin sizinle bir derdi yok. Milletin meselesi hayat pahalılığı milletin meselesi geçim darlığı, milletin meselesi adalet, milletin meselesi can güvenliği. Bakın bunca ekonomik sıkıntıda Siyasi partilerin seçimler için devletten alacakları yardım. Ak Parti 417 milyon, CHP 213 milyon, MHP 100 milyon, HDP 90 milyon, İYİ Parti 70 milyon, Saadet Partisi ise; 0000. Toplam 892 milyon TL ve ülke gerçekten ciddi ekonomik krizdeydi değil mi?

Biz yine sizi iyi niyetle uyarıyoruz ve diyoruz ki; seçime kadar durumu idare etmekten vazgeçin kamuda keyfi harcamalara son verin yatırımlardan değil israftan vazgeçin bütçeyi şeffaf ve gerçekçi hali getirin denetimsiz fonlar üzerinden yaptığınız kontrolsüz harcamalara son verin Sayıştay raporlarının gereğini yapın, betonla kalkınma olmaz katma değer üretecek sektörlere teşvik verin. Tarımda verimliliği artırıp gıda güvenliğimizi sağlayın yandaşların sözleşmelerindeki kar oralarını düşürün ve bu sözleşmeleri Türk lirasına çevirin temel ihtiyaçlardan ÖTV’yi ve KDV’yi tamamen kaldırın hakkın adaletin olmadığı topraklarda bereket olmaz, ahlakın olmadığı toplumlarda refah sağlanamaz.

Bu seçimlerde taraf mısınız diyenler ya da illa da bir ittifaka bizleri monta etmeye çalışanlara; bir pencere daha açmak istiyorum. Ganimet dünya için ise yapılacak her zulüm meşrudur mantığı bize göre değil. Adalet güçlüden yana işler mantığı bize göre değil. Makam mevki etiket aşkı ile davamıza ihanet etmek bize göre değil. Adam kayırma yolsuzluk işi kılıfıma göre uydurma bize göre değil. Bize göre olan hak edene hak ettiği değerle muamele etmek, emanetin ehline verilmesi için mücadele etmek, emanetlere sahip çıkıp asla ihanet etmemektir.

Tüm zorluklar ve karalamalara rağmen Hizmetin yandaşlığa göre değil ihtiyaçlara göre verilmesi, adaletin  %51 in %49 hâkimiyeti ile değil %1 in hakkının %99 üzerinde aranması ile temin edileceğine inanarak değerlerimizden asla taviz vermeden yürümeye devam ediyoruz.

Ve bir kez daha her seçim olduğu gibi samsun teşkilatı olarak herkesi dinleyecek kadar duyarlı olacağız, her ne kadar dinlemenin bizimle alakalı olsa bile, konmamızın karşımızdaki ile alakalı olduğunu unutmayacağız. Hangi görüşten olursa olsun terör ize olmamış her bireyi her örgütü kucaklayıp ortak paydalarda buluşacağız. Tespihin ipi koparsa taneler dağılır. Biz tespihi dağıtmanın değil kopan taneleri birleştirmenin derdine olacağız. Bizleri illa da bir ittifakla adlandırmanın derdinde olanlara bir kez daha hatırlatıyoruz. Bizim ittifakımız belli. Hangi görüşten, hangi ırktan, hangi inançtan olursa olsun tüm insanlığın kurtuluşu ve saadeti için mücadele veren; vicdan ittifakıdır.’’

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber