Site Rengi

Ozon tedavisi Vezirköprü’de anlatıldı

Ozon tedavisi Vezirköprü’de anlatıldı
09.12.2018
30
A+
A-

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen ‘Sağlık Seminerleri’nin bir yenisi daha Vezirköprü ilçesinde düzenlendi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Bitkisel ve Doğal Ürünlerle Tedavi Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem’in katılımıyla, Vezirköprü ilçesi’nde Ozon Tedavisi nedir ve Ozon Tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir konulu konferans düzenlendi.

OZON TEDAVİSİ NEDİR?

Ozon tedavisi’nin alternatif tıpta ozonun sağaltım amacıyla kullanıldığı tedavi biçimi olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı ve Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem, “Ozon gazı, atmosferin üst tabakalarında yer alan ve canlıları güneşin zararlı UV ışınlarından koruyan kimyasal bir bileşiktir. Atmosferde ozonun stabil olarak bulunmamasından dolayı medikal ozon jeneratörlerinde üretilen ozon gazı, 3 farklı oksijen atomundan oluşur. İçerisinde %5 ozon – %95 oksijen içermesinden dolayı patolojik hastalıkların tedavisi için en çok tercih edilen yöntemdir.
Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, Damar dolaşım bozukluklarının giderilmesi, Romatizmal hastalıklar ve fibromiyaljinin kontrolü, Bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması, Diyabet ve diyabete bağlı komplikasyonların özellikle ayak yaralarının tedavisi, İnsülin direncinin azaltılması, metabolik sendrom ve yağlı karaciğerin tedavisi, Yara ve yanık tedavileri, Kolit olarak geniş anlamda ifade edebileceğimiz inflamatuar barsak hastalıklarının tedavisi, Kronik yorgunluk sendromu, Baş ağrıları, migren,
Kanserde destek tedavi, Ciltte yaşlanmanın geciktirilmesi, Sağlıklı yaşlanmanın sağlanması için ozon tedavisi uygulanabilir.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Seminer sonunda Fitoterapi Uzmanı Uz. Dr. Mehmet Emin Erdem’e sorular soran Vezirköprü ilçe halkı düzenlenen seminer için Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri’ne teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.