Site Rengi

Ölüm kampı mı, hayvan barınağı mı?

Ölüm kampı mı, hayvan barınağı mı?

Samsun Büyükşehir Belediyesine ait Hayvan barınağında Hayvanların aç, susuz, hasta beton odalarda hücre hapsine mahkum edildiği fotoğraflarla götüntülendi.

Samsun Büyükşehir belediyesi sahipsiz ve güçten düşmüş hayvan bakımevinde sokaklardan toplanan köpeklerin beton zeminde zincirlenmiş halde hücre hapsine mahkum edilmesi hayvanseverlerin büyük tepkisini çekecek.

BARINAK DEĞİL ÖLÜM KAMPI

Hayvanları Koruma Kanununun, ”kısırlaştır, aşılat, aldığın yere bırak, bıraktığın yerde yaşamını destekle” hükmü gereğince belediyelerce kısırlaştırma ve tedavi hizmetlerinin sağlanması amacıyla oluşturulması gereken ”geçici bakımevleri” bugün hayvanların vahşice toplanarak, bir çoğunun toplama sırasında öldürüldüğü, beton odalarda, pislik içerisinde hapis hücrelerde, aç susuz, hastalıklarla işkenceli ölümlere mahkum edildikleri birer ölüm kampına dönüştü.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağı da bu ölüm kamplarından sadece bir tanesi.

Sokak köpeklerinin 2 metrekarelik beton zeminde zincirlenmiş halde adeta ölüme terk edilmesi ‘Bu nasıl vicdan’ dedirtecek.

ULUBAY TEPKİ GÖSTERDİ

Karadeniz Bölgesi Yaşam Hakkı Derneği  Başkanı Hümeyra Ulubay’da olaya büyük tepki gösterirken, Barınak çalışanlarının iş akitlerinin fesh edilmei ile ilgili imza kampanyası başlattıklarını söyledi. Ulubay,‘Oradaki tüm çalışanların iş akitlerine son verilmesi veya belediyenin başka bir biriminde çalıştırılması hususunda imza kampanyamıza yüzlerce katılım sağlandı. Bu günden sonra oradaki hiç kimseyi muhatap almıyoruz. Yeni bir sistem getireceğiz. 5199 sayılı kanunu ihlal etmeyecek geçmişi temiz, psikolojik sağlığı iyi olan kişilerin çalışması sağlanacak..Ayrıca alt belediyelerde ki teknik personellerdeki usulsüzlük ve hayvanlar konusunda gelen ödenekler konusunda da çok geniş çaplı araştırma yapılması için müfettiş gelmesini talep ettik. Faturası çok ağır olacak.’ diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.