Mutasyon tespit edilen il sayısı 7’ye çıktı

Mutasyon tespit edilen il sayısı 7’ye çıktı
23.01.2021
212
A+
A-

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir kişide mutasyonlu virüs tespit edildi.

İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğramış ve daha hızlı yayılan bir türünün tespit edilmesiyle dünyayı panik havası sarmıştı. Bu tespitin ardından sınır kapatma önlemleri alınmasına rağmen mutant virüs birçok ülkeye yayılırken Türkiye’de de tespit edildi.

Yapılan tespitler ile ilgili Sağlık Bakanlığı, mutasyon çıkan ülkeler ile Türkiye arasında sınır kapatma önlemleri alırken, mutasyonlu virüsün Samsun’da da var mı sorularını akıllara getirdi.

Mutasyonlu virüs hızla yayılan koronavirüs olarak kayda geçiyor.

Mutasyonlu koronavirüse rastlanan iller: (Bilinen)
-Düzce
-Balıkesir
-Diyarbakır
-Kilis
-Muş
-Tokat
-Tunceli

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber