Site Rengi

Mustafa Demir adaylıktan alınıyor mu?

Mustafa Demir adaylıktan alınıyor mu?
16.12.2018
30
A+
A-

Sözcü gazetesinde çıkan haberde ortaya atılan iddiaya göre AK Parti 74 şehirde büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklayan AKP, 2 büyükşehirde adayını belirlemesine rağmen yeniden anket çalışması başlattı.

Şanlılıurfa veSamsun’da ‘kimi belediye başkan adayı görmek istiyorsunuz?’ sorusuna cevap aranıyor. Sonuçlara göre iki ilde de adayın değişmesi gündemde.

ERDOĞAN’A ÖZEL NOT: CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Latin ülkelerini kapsayan geziye gitmeden önce 24 Kasım’da Şanlıurfa adayını Zeynel Abidin Beyazgül ( AK Partili eski il başkanı) ve Samsun adayını Mustafa Demir (Bayındırlık eski bakanı) olarak açıkladı. Yurt dışı gezisinde uçakta Erdoğan’a bu iki ille ilgili özel brifing verildi. Açıklanan iki adayla hem Urfa hem de Samsun’da güçlü rakip çıkması halinde seçimin kaybedilebileceği bilgisi paylaşıldı. Bu bilgiden sonra AK Parti genel merkezi her iki ilde de anket çalışması yürüttü. Çıkan sonuçlara göre iki adayın da değiştirilmesi mümkün.

SAMSUN’DA ‘YERLİ’ TEPKİSİ: 2014’te Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilenYusuf Ziya Yılmaz, 24 Haziran’da milletvekili seçilince yerine Bafra Belediye BaşkanıZihni Şahin getirildi. Şahin’i çizen AK Parti yönetimi, eski bakanMustafa Demir’i aday gösterdi. Ancak Demir’in Trabzonlu olması Samsun’da tepkilere neden oldu. Millet İttifakı’nda İyi Parti’ye bırakılan Samsun’da, bu partinin göstereceği adayın güçlü biri olması halinde Demir’in şansının zor olduğu belirtiliyor.

SÖZCÜ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.