Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber
20.02.2020
129
A+
A-

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisinde KYK kredi borçları ve vergi borçlarına dikkat çekti. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda taşeron, EYT, sosyal politika sorunları, esnaf ve çiftçilerin dertleri gündeme geldi. Genel Kurulda KYK kredi borçları ve vergi borçları hakkında bir açıklama yapıldı. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, KYK kredi borçları için düzenleme ve vergi borçları için af talep etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Dursun Ataş: “SGK, vergi, KYK borçları, trafik cezaları gibi borçlarını ödeyemeyen; yine, borçlarını yapılandıran ancak kriz nedeniyle 2 taksit ödeyemeyip yapılandırma hakkını kaybeden 4 milyondan fazla vatandaş mağdur durumdadır. Kurumlar da bu kişilere e-haciz takibi başlatmış, banka hesaplarına bloke koymuş, araçlarına yakalama kararı çıkarmıştır ve mağduriyet her geçen gün büyümektedir. Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin sorumlusu vatandaş değildir, yanlış ekonomi politikalarının bedeli de vatandaşlara ödetilmemelidir. Bu nedenle, borçları altında ezilenler için ve -6736, 7020 ve 7143 sayılı- yapılandırma hakkı bozulanlar için yeniden borç yapılandırmasının bir an önce çıkarılması gerekmektedir. Milyonlarca mağdur insanımızın gözü kulağı bu yapılandırmadadır.” dedi.

Kaynak: Kamuilanları.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber