Milletvekili Yılmaz, Meclis Başkanı Şenop’u kutladı

Milletvekili Yılmaz, Meclis Başkanı Şenop’u kutladı
24.02.2019
58
A+
A-

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 29. TBMM Başkanı Seçilen Prof. Dr. Mustafa Şentop’u kutladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına Meclis Başkanvekili ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop seçildi.

TBMM Genel Kurulu, yeni Meclis Başkanı’nı seçmek üzere TBMM Geçici Başkanı Celal Adan başkanlığında toplandı. Milletvekilleri, Genel Kurul Salonu’na getirilen 4 kabinde tercihlerini yaparak, oy pusulasını Başkanlık Divanı’nın önündeki kupalara attı.

Üç tur gerçekleşen seçimlerde 29. TBMM Başkanı olarak AK Parti adayı Mustafa Şentop seçildi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’da genel kurula katılarak oyunu kullandı.

Meclis Başkanlığına seçilen Şentop’u kutlayan Milletvekili Yılmaz, “Gazi Meclisimiz 29. başkanını seçti. TBMM Başkanlığı’na getirilen Sayın Meclis Başkanımız Mustafa Şentop’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah Yar ve Yardımcısı olsun. Meclis başkanımızın ülkemize hizmet noktasında bu zamana kadar olduğu gibi bir çok başarılı çalışmalar gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Sayın Binali Yıldırım’ın ardından meclis başkanlığına yine değerli bir isim seçilmiştir.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.