resim yükle

Kavak’ta yatırımlar durmuyor

Kavak’ta yatırımlar durmuyor
03.03.2024
A+
A-

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak, Samsun’un parlayan yıldızı olarak yoluna devam edecek”

İşsizlik sorununu çözen ve anonsla işçi arayan Samsun’un Kavak ilçesinde bir yandan OSB’de yeni yatırımlar sürerken diğer yandan da temeli atılan küçük sanayi sitesinde yapım çalışmaları hızla ilerliyor.

Kavak’ta alt yapıdan üst yapıya büyük hizmetler yapıldığını ve ilçenin adeta kabuk değiştirmeye başladığını anlatan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçenin gerek özel sektör gerekse kazandığı kamu yatırımları en güzel dönemini yaşadığını belirterek “31 Mart’ta halkımızın bize yeniden görev verilmesi halinde tüm yatırımlar kesintisiz devam edecek ve kazanan Kavak olacaktır” dedi.

Sarıcaoğlu, Büyükşehir Belediyesi ile yürütülen çalışmalarla ilçede kanalizasyon, altyapı ve içme suyu konusunda sorunların çözüm bulduğunu söyledi. Kavak İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin ilçeye kazandırıldığını belirten Başkan Sarıcaoğlu, ayrıca Kavak İçme Suyu Arıtma Tesisinin kapasitesinin de artırılarak 2 katına çıkarıldığını anlattı.

YOL SORUNU ARTIK BİTECEK

Mahalle yollarının yapımında da büyük mesafe aldıklarını dile getiren Sarıcaoğlu,”Önümüzdeki yıl inşallah bu da sorun olmaktan çıkacak” dedi. Tam doluluk yaşanan Kavak Organize Sanayi Bölgesinde alan genişletme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Sarıcaoğlu, temeli atılan Küçük Sanayi Sitesinde ise yapım çalışmalarının hızla ilerlediğini vurgulayarak,” Küçük Sanayi Sitemiz bizim halkımıza verdiğimiz en önemli sözümüzdü. Çok şükür ki onu da yerine getirdik. Şimdi yapım çalışmaları hızla ilerliyor. İnşa edilecek Kavak Küçük Sanayi Sitesi ise 50 adet dükkândan oluşacak. İnşaat tamamlandığında ilçemizin önemli bir sorunu daha ortadan kalkmış olacak. Çalışmalarımızla artık dışarıya göç vermiyor aksine tersine göçü yaşamaya başladık. Hayal olanı yaptık ve bu ilçede hoparlör ile işçi arar hale geldik. Tüm bunları tamamlamayı Rabbim bize nasip etti” dedi.

HAYAL DENİLEN İŞLERİ YAPTIK

Bir zamanlar gelmesine hayal olarak bakılan doğalgazı ilçeye getirdiklerini ve daha pek çok yatırımı Kavakla buluşturduklarını anlatan Sarıcaoğlu, şöyle devam etti:

”Artık Kavak’ta doğalgazla ilgili bir sorunumuz yok. Bütün mahallelerimiz temiz ve ekonomik yakıt doğalgaza kavuştu. Kavak’ta yaptığımız çok sayıda park ile halkımıza nefes alacak alanlar oluşturduk. Daha önce hiç yok iken bugün 2 tane modern düğün salonumuz var. Kavak Devlet Hastanesi’ni hizmete açtık. Dere ıslah çalışmaları bitirdik. 2 bin kişilik cezaevini hizmete açtık. Yeni 350 kapasiteli Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunu hizmete açtık. OSB ile ilgili 3. ve 4. etap çalışmalarımız son hız devam ediyor. Hanımlar Lokalimizi kazandırdık. Kadınlar Kooperatifi Tesisimizi açtık. Mahalle içi parklar yaptık. Şehir içerisinde 500 bin metrekare parke ve yol çalışması gibi daha birçok çalışma yaptık. Kavak artık Samsun’un en hızlı sanayileşen ve gelişen ilçesi haline geldi. İlçemizin yakaladığı hızı kesmeden gelişmesi ve büyümesi için bundan sonra da çalışmalarımızı kesintisiz biçimde sürdüreceğiz”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber