Kavak’ta tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor

Kavak’ta tehlike arz eden metruk binalar yıkılıyor
04.01.2022
72
A+
A-

Kavak Belediyesi, ilçede can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden metruk binaları yıkım çalışmalarını sürdürüyor.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun talimatıyla harekete geçen Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, ilçe estetiğini bozan atıl durumdaki metruk binaların yıkımın çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, gerek muhtarlar ve gerekse vatandaşların şikâyet ve talepleri ile belirlenen ve sahiplerince kullanılmadığı için zaman içinde harabeye dönüşen metruk binaların buraları oyun alanına çeviren çocuklar içinde büyük risk oluşturduğunu söyledi. Çökme tehlikesinden dolayı mahalle sakinlerini tedirgin eden metruk yapıların durum tespitleri ardından yıkılarak kaldırıldıklarını anlatan Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, bu konuda titiz bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Sarıcaoğlu, “İlçemiz metruk yapılardan temizlendikçe, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de Kavak’ta görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden harabe binaları yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkmaya devam edeceğiz” dedi. 

Çalışmanın halkın can ve mal güvenlikleri yanında kent estetiği içinde önemli olduğunu belirten Başkan Sarıcaoğlu, “ Gerek bizlerin tespitleri ve gerekse Muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve talepleri de dikkate alarak Fen İşleri Müdürlüğümüz ilçede çevre kirliliğine neden olan boş ve terk edilmiş binaları yıkım çalışmalarına devam ediyor. Metruk binaların kaldırılması ilçemizin görselliğine de katkı sunacak. “ dedi. 

Bu arada Soğuksu, Yaşar Doğu ve Yeni Cami Mahallelerinde iş makineleriyle yıkım çalışmalarını izleyen mahalle sakinleri insanların can ve mal güvenliğini tehdit etmesi yanı sıra, kimi zaman da sosyal sorunlara ve istenmeyen olaylara yol açan bu tür yapıları yıkılmasından  dolayı ekiplere teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.