resim yükle

Kask takmak ölüm ve yaralanmaları yüzde 70 önlüyor

Kask takmak ölüm ve yaralanmaları yüzde 70 önlüyor
12.05.2024
A+
A-

Her yıl, dünya genelinde birçok motosiklet kazası meydana geliyor. Bu kazalarda kask takmayan sürücülerin yaralanma ve ölüm riski önemli ölçüde artmaktadır.

Uzmanlar, kask kullanımının önemini vurgulayarak, kask takmanın motosiklet kazalarında ölüm ve ciddi yaralanma riskini yüzde 70’e kadar azalttığını belirtiyorlar.

Kasklar, motosiklet sürücülerinin kafalarını darbelere karşı koruyor. Bir kaza durumunda, başın yere çarpması ciddi yaralanmalara hatta ölüme neden olabiliyor. Ancak, kask takmak, bu tür durumların sonuçlarını hafifletiyor ve sürücünün başını koruyarak hayatını kurtarabiliyor.

Birçok ülkede, kask takma zorunluluğu yasal bir gereklilik. Ülkemizde de kas takmadan motosiklet kullanmak yasak. Kasksız trafiğe çıkan sürücülere 691 TL ceza kesiliyor.

Bununla birlikte, sadece kask takmak yasal bir zorunluluk olduğu için değil sürücünün kendi can güvenliği için bu güvenlim önlemini alması gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber