Karaaslan Canik’te Yeni Türkiye’yi anlatacak

Karaaslan Canik’te konferans verecek

Canik’te Yeni Türkiye Yolunda Konferansları devam ediyor. Canik Belediyesi’nin konferanslar serisi kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumartesi akşamı “Çevre, Şehir ve Kültür Politikaları” konulu konferans verecek.

Daha önce Türkiye genelinden önemli isimleri Yeni Türkiye Yolu’nda Konferansları kapsamında Samsun’a getiren Canik Belediyesi, bu kez AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ı Samsunlularla buluşturuyor. Karaaslan, 5 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’nde “Yeni Türkiye Yolunda Çevre-Şehir ve Kültür Politikaları” konulu konferans verecek.

TÜRKİYE’NİN HEDEFLERİNE KATKI

Amaçlarının 2023, 2053 ve 2071’i hedefleyen Yeni Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunluları Cumartesi akşamı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan tarafından verilecek konferansa davet etti. Belediye olarak görevlerinin sadece rutin belediyecilik hizmetleri olmadığına işaret eden Başkan Genç, “Düzenlediğimiz bu konferansları Yeni Türkiye’nin hedeflerini halkımızın daha iyi anlaması bakamından önemsiyoruz” dedi.

‘SİSTEM DEĞİŞMELİDİR’

Dünyanın değişim ve dönüşümü ile birlikte Türkiye’nin de dönüştüğünü, buna bağlı olarak sistemin de değişmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, “Belediyeler sadece çöpü toplayan, yol, kaldırım, bina, kentsel dönüşüm yapan kurumlar değildir. Belediyeler, şehirlerin dönüşümü ile birlikte ülkelerin dönüşümüne de katkı sağlayan kurumlardır. Yeni Türkiye’nin yapılanması, altının doldurulması, Yeni Türkiye’nin oluşumu ve inşasına Canik Belediyesi olarak katkı sağlıyoruz. Dünya hızlı bir şekilde gelişiyor ve dönüşüyor. Türkiye de aynı hızla gelişiyor ve dönüşüyor. Dolayısıyla sistemin de aynı hızla dönüşmesi ve gelişmesi için bu tip konferansları düzenliyoruz” diye konuştu.

10 BİN İNSANA ANLATILDI

Demokrasinin yereldeki temsilcilerinin belediyeler olduğunu belirten Genç, “Yerinden dönüşümü sağlayamazsanız baştaki dönüşümü gerçekleştiremezsiniz. Onun için biz belediye olarak 3. bin yılın başında ülkemizin ihtiyaç duyduğu Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’nin birlikte getireceği dönüşümü ve gelişimi bu ilçede tartışmayı başlattık. Kendi alanlarında bilgili, donanımlı, uzman isimleri burada halkımızla buluşturduk. Bugüne kadar 10 bin insanımıza Yeni Türkiye’yi anlattık.
Yeni Türkiye’nin inşasına katkıda bulunmak onur verici” ifadelerini kullandı.

GENÇ’TEN KONFERANSA DAVET

Önemli isimleri halkla buluşturarak Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’nin altyapısını oluşturduklarını dile getiren Başkan Genç, şunları söyledi: “Konferanslar serimizin bu seferki konuğu AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan hanımefendi. Kendisi Samsunlu hemşehrilerimize Yeni Türkiye Yolunda Çevre, Şehir ve Kültür Politikaları konusunu anlatacak. Halkımız, şehrimiz ve ülkemiz açısından oldukça faydalı bir konferans olacağına inanıyoruz. Tüm halkımızı Cumartesi akşamı saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’ne davet ediyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.