Kabine revizyonu için geri sayım! İşte listenin başındaki 5 bakan

Kabine revizyonu için geri sayım! İşte listenin başındaki 5 bakan
10.06.2022
345
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanlığı kabinesinde revizyona hazırlandığı, iktidar ortağı MHP lideri Bahçeli ile de görüşüp 5 bakan için anlaştığı öne sürüldü.
Halk TV yazarı Can Coşkun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesinin kulisine değindiği yazısında, iki liderin gündeminde başkan adaylığının olmadığını belirtti.

Coşkun, eski bir AK Partili vekil ile yaptığı konuşmaya ait kulis bilgisini köşesine taşıdı.

Coşkun’un aktardığına göre, eski vekil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “seçim kabinesi kurmakta hemfikir olduğunu” söyledi. Eski vekil ayrıca, seçime kadar toplamda beş bakanın değişeceğini ileri sürdü.

Coşkun, iktidar kulislerinde Erdoğan’ın kendi adaylık sürecinden öte kabineye dair planlarına yoğunlaştığının konuşulduğunu yazdı.

Coşkun’un yazısı nın ilgili bölümü şöyle:
“Önümüzdeki aylarda Gelecek Partisi’ne katılması neredeyse kesin olmakla birlikte halen AK Parti’de siyaset yapan eski milletvekili şöyle dedi:

‘Sayın Erdoğan kafasında yeni kabineyi kurdu. Millet İttifakı’na adayı açıklatıp, değişmiş kabinesiyle seçim ilanı yapmak isteyecek. Bahçeli’ye yaptığı son ziyaret, harekattan ziyade kabine sohbetiydi. İki lider seçim kabinesi kurmakta hemfikir. Sönük bulunan kabinede sonbahar gelmeden en az üç değişiklik olacak’.

Yine aynı isme göre seçim kabinesi, söylem olarak da böyle tanıtılacak. Ayrıca kendisi seçime kadar toplamda en az 5 bakanın değişeceğini söylüyor. Koltuk detayı ise vermiyor.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.