Isparta’da yoğun sis trafiği olumsuz etkiliyor

Isparta’da yoğun sis trafiği olumsuz etkiliyor
18.01.2024
A+
A-

Isparta’da Yoğun Sis Trafiği Olumsuz Etkiliyor

Isparta’da sabah saatlerinden itibaren başlayan yoğun sis, gece saatlerinde de etkisini sürdürüyor. Görüş mesafesi, aydınlatması az olan sokaklarda 10 metreye kadar düştü. Yetkililer, trafikte sürücülerin ve yayaların büyük bir dikkatle hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Sisin neden olduğu düşük görüş mesafesi, trafikte seyahat edenleri olumsuz etkiliyor. Sürücülerin ani fren yapmamaları ve ışıklarını düzenli bir şekilde kullanmaları, trafik güvenliği açısından önem arz ediyor. Ayrıca, yaya geçitlerinden geçerken de dikkatli olunması gerekiyor.

Meteoroloji birimleri, sisin etkisinin devam edebileceğini belirtiyor. Bu nedenle, sürücülerden ve yayalardan, güzergahlarını planlamadan önce hava durumu ve trafik bilgilerini kontrol etmeleri isteniyor. Trafikte yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçebilmek adına alınan bu tedbirler, sürücülerin ve yayaların güvenliğini sağlamaya yönelik olarak hayati önem taşıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber