İshak Taşçı Atakum Belediyesi’nde sahte fatura kullandı iddiası

İshak Taşçı Atakum Belediyesi’nde sahte fatura kullandı iddiası
25.07.2019
179
A+
A-

Atakum İmar İnşaat Şirketine 40 milyon liralık haciz uygulanması ve belediyeye ait 6 aracın haciz edilmesi sonrasında Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek, kendi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

İŞTE O İDDİALAR!

Atakum Belediyesi Başkanvekili İpek, yaptığı açıklamada, “Atakum Belediyesi ve halkının kullanımında bulunan altı adet araç dün haciz edildi. Devamı da gelecektir. Oysa bu borcun asıl oluşumuna neden olanlar, Atakum Belediyesinin parasını sahte faturalarla iç edenler ortada yok. Her ne kadar haklarında suç duyurusunda bulunulmuş olsa da, Türkiye de hukuk sisteminin hantallığı ve güvenirliği ortada. Umarım ilgili kişiler hakettikleri cezaları alırlar. Özellikle şunu vurgulamak isterim ki; Bu borçlar oluşturulurken bizler bu usulsüzlüklerle ilgil geçen dönem dört defa savcılığa başvurduk. Savcılığın soruşturma açma talebi, İçişleri Bakanınca soruşturma izni verilmeyerek engellenmişti. Bu hacizlerde soruşturma izni vermeyen Bakanın suçu yok mudur. Ben bu da irdelenmelidir” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber