resim yükle

İlkadım’da öğretmenler kutlama yemeğinde buluştu

İlkadım’da öğretmenler kutlama yemeğinde buluştu
23.11.2022
A+
A-

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla belediye bünyesinde görev yapan öğretmenleri birlik ve beraberlik yemeğinde buluşturdu.

Ihlamur Kafe’de düzenlenen gecede İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlkadım İlçe Halk Eğitim Müdürü Murat Karayalçın’la birlikte programa katılan öğretmenleri teker teker masalarında ziyaret ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı, onlara karanfil takdim etti.

“Karanlığı aydınlatan birer ışıksınız”

Yaklaşık 170 Öğretmenin katılımında düzenlenen programda konuşan Başkan Demirtaş,” Eğitim camiasının temel taşı olan öğretmenlerimizle, öğretmenler günü öncesinde hep birlikte olabilmek amacıyla bu programı organize ettiğini ifade ederek, “Şu an burada sizlerle birlikte olabilmekten dolayı duyduğum memnuniyeti ifade edecek kelime bulamıyorum. Davetimizi kırmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Her biriniz karanlığı aydınlatan birer ışıksınız” dedi.

“Sizlerle birlikte yeni nesilleri geleceğe hazırlıyoruz”

Büyük önderimiz ve başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister” hedefi doğrultusunda hep beraber başrolde sizler olmak üzere yeni nesillerimizi geleceğe hazırlama noktasında eğitime olan katkı ve desteklerimizi arttırarak devam ettireceğiz diyerek sözlerine devam eden Başkan Demirtaş,” Bizler, bir, beraber, huzurlu ve mutlu oldukça, gelecek nesillerimiz de huzurlu, mutlu ve başarılı olacaktır. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitleri ve bilhassa bayrağımızın dalgalandığı her yerde şanla, şerefle görev yapmaktayken şehit olan öğretmenleri rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

“Tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim”

İlkadım İlçe Halk Eğitim Müdürü Murat Yalçınkaya’da Başkan Demirtaş’a kendilerini böyle bir programda ağırladığı için teşekkür ederek, “Bugün fedakarca çalışan ve etrafına ışık saçan kahramanların günü. Şehit olan, vefat eden öğretmenlerimizi saygı, minnetle anıyorum. Bu şehirde görev yapan öğretmen arkadaşlarıma göstermiş oldukları çabadan ve samimiyetten dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Program günün anısına çekilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber