İlkadım’da 4 dönümlük açık otopark alanı için çalışmalar başladı

İlkadım’da 4 dönümlük açık otopark alanı için çalışmalar başladı
01.11.2021
100
A+
A-

İlkadım Belediyesi Kalkanca mevkiinde bulunan okullar bölgesinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak ve öğrencilerin sağlıklı bir şekilde servis araçlarına binebilmesi için 4 dönümlük alana otopark çalışmalarına başladı.

İlkadım ilçesinde geleceğin teminatı olan çocukların eğitim yuvalarının yerleşkesi olan Kalkancı Mahallesi’nde 4 dönümlük bir çalışma başlatan İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri belirlenen alanda çevre düzenlemesinin ardından stabilize malzeme ile dolgu çalışmalarına başladı. Ekiplerin çalışmalarını yerinde İlkadım Eğitim Derneği Başkanı aynı zamanda Karasamsun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım ile birlikte inceleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Samsun şehir içi maalesef oldukça yoğun. Kent merkezimizden uzakta Kalkanca Mahallesi’nde okullar bölgemiz var. Burada müthiş bir trafik yoğunluğu oluşuyor. 4 dönüm arazi üzerinde otopark alanı olarak düşündüğümüz ilerisinde ihtiyaç halinde katlı otopark imar yapısına geçmesinde olanak verecek proje geliştirdik. Okullar bölgesi alanında uygulanacağımız otopark projemiz bu alandaki trafik yoğunluğu ve gelişi güzel park sorunu giderilirken, şehir halkının doğrudan yararlanabileceği yeşille iç içe bir yaşam alanıyla her kesime yönelik hizmet alanlarımız genişleyerek devam edecek ” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber