İlkadım Belediyesi 7 farklı adrese soba yardımında bulundu

İlkadım Belediyesi 7 farklı adrese soba yardımında bulundu
27.10.2021
35
A+
A-

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere soba ve yakacak desteğiyle yaşam desteği oluyor.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Hayır Çarşı” ile dar gelirli ailelerin başta eşya, gıda giysi gibi yardımların yanı sıra kış aylarında yakacaklarını da temin etme noktasında uyguladığı örnek çalışmayı sürdürüyor. İlkadım ilçesi sınırları içinde yer alan ihtiyaç sahibi aileler belediyeye yapılan müracaat ile birlikte Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan tespitler sonrası gerçek ihtiyaç sahibi ailelere ulaşan ekipler vatandaşlara ihtiyacı olan yardımları ulaştırıyor. Bu anlamda yardımlaşma ve dayanışma noktasında ilçe halkının takdirini toplayan Kadın Koordinasyon Merkezi aynı gün içinde İlyasköy 4, Anadolu 2,Adalet Mahallesi’nde 1 evle birlikte toplamda 7 farklı adrese eşya, soba ve 500 kg odun yardımında bulundu. Soğuk kış günleri öncesi kapılarında belediye ekiplerini gören ihtiyaç sahibi aileler İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen personellere teşekkür etti.

“Şehrimizin Şehrül-Eminiyiz”

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik soba ve odun yardımlarının devam edileceğini aktaran İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Bir şehrin güvenilen idarecisi olmak adına halkımız bizleri Şehrül-Emin olarak görmekte. İlkadım ilçemizde ihtiyaç sahibi ailelerimize yaklaşmakta olan kışı en iyi şekilde atlatmaları amacıyla elimizden geldiği kadar yardımlarımızı hızlı bir şekilde ulaştırmaya çalışmaktayız. Nufüs yoğunluğu fazla olan ilçemizde hayat şartlarını getirdiği zorlukların yanı sıra geçim derdiyle uğraşan bi sürü ailemiz var. Sosyal belediyecilik anlayışıyla elimizin uzandığı son noktaya kadar soba, odun ve eşya ulaştırmamıza rağmen çok sayıda ihtiyaç sahibi aile bulunuyor. Bu nedenle hayırseverler vatandaşlarımızda dayanışma ve yardımlaşma hareketine “Hayır Çarşı’mıza destek ve katkılarını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber samsun haber